Wpis z mikrobloga

Zapewne jako pedalarz bałbym się wjechać na taką drogę. DK z trzema pasami to dla większości kierowców samochodów za dużo.
Jednak odwalać takie akcje jako kierowca samochodu to trzeba mieć pustkę w głowie. Coraz bardziej mam wrażenie że potrzebne są badania psychiatryczne dla takich dzbanów. A jak ich nie przejdą to zabrać prawko na kilka lat.
#rower #samochody #polskiedrogi
Yurakamisa - Zapewne jako pedalarz bałbym się wjechać na taką drogę. DK z trzema pasa...
  • 76
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ja się z tym w pełni zgadzam. ale nie rozumiem bronienia tych rowerzystów, że oni nie robią niczego złego. właśnie powiino się ich krytykować i powtarzać do znudzenia, żeby, jako rowerzysta, unikać jazdy po głównych drogach.


@Im_from_alaska: Ja ich nie bronię, ja pisze by ich nie zabijać. Tam była pełną gębą nerwówka i tylko szczęście, że żaden z nich nie przywalił baranka w samochód czyli wielka szansa na złamanie kręgosłupa
  • Odpowiedz
@kuraku: Mam dokładnie taką samą sytuację w mojej okolicy. Robię dosyć ruchliwą drogą krajową 5 km, bo w pobliżu nie ma dosłownie żadnej innej drogi. Gdybym chciał jechać objazdem, musiałbym zrobić ze 30 km więcej.
  • Odpowiedz
Sieć dróg nie jest idealna i czasem trzeba myknąć kilometr czy dwa krajówką, żeby nie nadkładać 20.


@kuraku:
potrzebne źródło w PoRD które zezwala rowerzystom na takie 'czasami trzeba'
  • Odpowiedz
potrzebne źródło w PoRD które zezwala rowerzystom na takie 'czasami trzeba'


@PanKracy582: ale po co? Tam nie ma zakazu jazdy rowerem, więc kwestia tego czy ktoś się czuje bezpiecznie na DK.

ja jadąc autem też muszę pilnować ograniczeń prędkości, tak? ale jak czasami trzeba to sobie polecę dwie paki i elo


No wtedy złamiesz przepisy, oni nie złamali.
  • Odpowiedz
ale po co? Tam nie ma zakazu jazdy rowerem, więc kwestia tego czy ktoś się czuje bezpiecznie na DK.


@metaxy:
ahm, nie znam tamtych dróg, myślałem że to eSka
a mogli tak sobie jechać obok siebie na jednym pasie?
  • Odpowiedz
potrzebne źródło w PoRD które zezwala rowerzystom na takie 'czasami trzeba'

xD


@PanKracy582: nie, to jest odwrotnie, trzeba źródła, które zakazuje. A znalazłem miejsce na mapsach i nie widzę takiego.
  • Odpowiedz
a mogli tak sobie jechać obok siebie na jednym pasie?


@PanKracy582: w teorii mogli, bo na pewno przy 3 pasach nie da się powiedzieć, że utrudniali ruch. Ja bym akurat tam nie jechał w parach, bo sytuacje jw. Czyli mogli, ale ja (akurat na takich drogach) bym odradzał, choć dla większości dróg uważam, że jazda w parach utrudnia wyprzedzanie na trzeciego i wbrew pozorom poprawia bezpieczeństwo.
  • Odpowiedz
@PanKracy582: BTW akurat tego kolesia to sam (jako zatwardziały pedalarz) nie lubię, bo niepotrzebnie szuka zaczepki, nawet jak ma rację. Ludzie zwykle są bezmyślni, a niekoniecznie złośliwi, więc mało kiedy się nawet na nich denerwuję. Choć na tym filmiku nic kierowcy nie usprawiedliwia. Mógł spokojnie ich pozabijać przez to, że musieli uciec na drugi pas, bo im zahamował specjalnie.
  • Odpowiedz
to ciekawe, że ZAWSZE znajdzie się jakieś usprawiedliwienie dla rowerzystów, nie mieli innej drogi, czasami trzeba, itd


@PanKracy582: dobra, dobra, tak jakby te argumenty, to nie działały na ZAWSZE kierowców samochodów. Ja przekroczę prędkość bo się śpieszę, ja wyprzedzę na podwójnej, bo przecież wszystko widzę, ja tu zaparkuję na zakazie, bo tylko na chwilkę, ja wyprzedzę na trzeciego, bo przecież się jakoś zmieszczę... I co to za argument? Oceniamy ten
  • Odpowiedz
@Yurakamisa: ale na zwykłej krajówce wyprzedzanie rowerzysty przez tira jadącego 90km/h z zachowaniem metra odległości już jest spoko i nikomu to nie przeszkadza. xD

Typowy kier0wca. W oku bliźniego zauważy drzazgę, ale belki w swoim już nie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Rowerzyści jadą 30 km/h = źle
Nagle hamuje
  • Odpowiedz
to ciekawe, że ZAWSZE znajdzie się jakieś usprawiedliwienie dla rowerzystów


@PanKracy582: nieprawda. Ale to, co się dzieje w tym wątku to miejscami jest typowe obwinianie ofiar.
Jedyna wątpliwa kwestia tutaj to jazda parą. Ja bym tak nie zrobił, ale IMO ciężko twierdzić, że dwójka rowerzystów jadących obok siebie utrudnia ruch na trzypasmówce. Co innego, gdyby to była jakąś wąska lokalna droga.

niektórzy na wykopie twierdzą, że jak ktoś mieszka w mieście, a chce jechać na godzinną przejażdżkę, to powinien wyjechać z miasta komunikacją miejską albo iść chodnikiem i dopiero poza miastem oddawać się swoim
  • Odpowiedz
@metaxy:

nie chce mi się i nic to nie zmieni, ale rowerzyści mogli dla własnego bezpieczeństwa uniknąć tej drogi, kierowcy niepotrzebnie tak się uruchomili a potem się potoczyło

Mógł spokojnie ich pozabijać przez to, że musieli uciec na drugi pas, bo im zahamował specjalnie.

mogli spokojnie zahamować, widać że kierowca odwala, to wzmożona czujność, nawierzchnia sucha i ładna, prędkości
  • Odpowiedz
@Yurakamisa: To jest o tyle większy objaw bycia dzbanem, że na drodze o 3 pasach, wyprzedzić nawet zwarty peleton rowerzystów jest po prostu bardzo łatwo.

I nawet łatwiej zrozumieć miernego kierowcę, który wkurza się po napotkaniu rowerzystów na drodze powiatowej, gdzie nie potrafi ich wyprzedzić, ale nie tu gdzie są 3 pasy.
O oczywistej agresji wycelowanej w rowerzystów na tym filmie już nie wspominając - za to powinien być kryminał, na równi z sytuacją gdzie ktoś między ludźmi wyciąga maczetę, grozi i wymachuje "dla nauczki" komuś nią przed nosem.

Co do samych rowerzystów, to oczywiście jazda taką drogą, mimo że legalna nie jest najmądrzejsza, dlatego że wielu kierowców każdą drogę dwujezdniową traktuje jak niemiecki autobahn i jeździ tam po 200km/h, bez względu czy to faktycznie droga bezkolizyjna czy nawet
  • Odpowiedz
nieprawda.


@kuraku:
jak to nieprawda? XD
przecież tam wyżej jasno sugerują, że rowerzysta nie ma innego wyjścia, MUSI jechać tą drogą bo inaczej nadłożyłby drogi
co dla mnie jest swoistym paradoksem, idzie na rower kręcić kilometry ale kręcenie kilometrów to nie
  • Odpowiedz
this. prosi, jak mieszkają w mieście, korzystają z dróg rowerowych, żeby się z tego miasta wydostać, a potem sobie trenują na bocznych, mało ruchliwych drogach.


@Im_from_alaska: baaaardzo się mylisz, bardzo... krajówka pomiędzy Toruniem i Bydgoszczą, zapchana do oporu o każdej godzinie, samochodem jak się w-------ę za PKSa to jest jedno miejsce na 30km żeby wyprzedzić, bo ruch z naprzeciwka, zakręty, obszary zabudowane, wysepki

I teraz patrz sobie na top10 wyników
cultofluna - > this. prosi, jak mieszkają w mieście, korzystają z dróg rowerowych, że...

źródło: comment_1636038962cZ1DCbq1z0hUCgJkxlqXUn.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Im_from_alaska: ten Lux to chyba Ci już mocno siadł na głowę i zapominasz, gdzie żyjemy XD

Zerknij sobie na Wiśnię, bo jego akurat obserwuję, nawet pod oknami mi czasem miga. Praktycznie codziennie rundka na północ od Wwa, nierzadko po dwupasmowej i wypełnionej po brzegi DW Radzymin-Marki, DW w kierunku zapory Dębe, sporo km tam zrobiłem i jest zwykły szał... most w Zegrzu raczej nie po chodniku (dwa pasy w każdą
  • Odpowiedz
@PanKracy582: różnica tylko taka że rowerzyści mogą tam jechać a kierowcy nie mogą próbować spowodować wypadek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mimo że sam nie pojechałbym tak jak ci rowerzyści to o tyle największymi dzbanem tutaj jest kierowcą który chce ich skrzywdzić
  • Odpowiedz
co dla mnie jest swoistym paradoksem, idzie na rower kręcić kilometry ale kręcenie kilometrów to nie dla niego


@PanKracy582: część rowerzystów jedzie zwiedzić jakieś miejsce a nie kręcić kilometry. To tak jakbyś jechał samochodem i nakładał specjalnie 30km bo przecież jedziesz kręcić kilometry
  • Odpowiedz