Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@enzojabol: tak to nie działa. Wyskoczyłeś, że w pl też się tak robi, mam prawo powiedzieć 'sprawdzam'. Nie pisz do mnie, jeśli nie będziesz miał przykładów
  • Odpowiedz
@Oppositionsfuhrer: A jakby to w Polsce wyglądało? Za namową aktywistów zlikwidowano 3 pasową autostradę nad rzeką obiecując kierowcom tunel. Tunel podziemny nie powstał, a obwodnica miejska została przerwana kierując ruch na ulice mieszkalne, park odwiedzany jest tylko przez aktywistów, bo pomysł nowoczesnych betonowych ławko-siedzisko - instalacji artystycznych zupełnie nie nadaje się do siedzenia dłużej niż 2 minuty.
  • Odpowiedz
W Polsce jak w kraju trzeciego świata, brak planu urbanistycznego. Frankfurt nad Menem, Stuttgart maja dzielnice biznesowo rozrywkowe i sypialne. Latwiej zaplanowac przeplywy ludzi. U nas? Wszystko wymieszane więc ludzie poruszaja sie w jak w jakism Bangladeszu, w kazda strone o kazdej godzinie.


@mytnik: LOL, to właśnie wymieszanie się powoduje, że przepływy są bardziej rozłożone, a nie dzielenie dzielnic pod kątem funkcji.
  • Odpowiedz
Najlepsze rozwiązanie to dzielnice mixed use, gdzie sąsiadują ze sobą miejsca pracy i miejsca zamieszkania i rekreacji.


@gobi12: Co za różnica jak praktycznie nikt nie mieszka koło swojego miejsca pracy?
  • Odpowiedz
@sssabae: Ty głupi jesteś czy udajesz? To TY napisałeś ze w Polsce się tak nie da, ze się tak nie robo. Ja ci podałem przykład Warszawy a ty teraz wymyślasz - pokaz więcej, jeden to za mało itp xd
  • Odpowiedz
zanim się niektórzy zesrają, warto dodać, że cały ruch został puszczony pod ziemią, a nie zlikwidowany


@Mu_H: Czyli cały pomysł udostępnienia ludziom przestrzeni - jak krew w piach!
  • Odpowiedz
@Oppositionsfuhrer: W całej Europie jest trend zazieleniania miast, obowiązkowo muszą powstawać zielone dachy na wszystkich płastkich dachach np. w Szwacjarii, podobne działania w Austrii, Holandii i wielu innych krajach i tą zieleń trzeba utrzymać! Podobnie zakłada się parki i trawniki oraz obsarza fasady. A w zacofanej absurdalnej Polsce betonaza się rozpędza #polityka musi tego zakazać natychmiast!
nowyjesttu - @Oppositionsfuhrer: W całej Europie jest trend zazieleniania miast, obow...

źródło: comment_163609899854p1uf6xAqbk2lPu6o6gbJ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Mu_H: Na studiach miałem przedmiot "cywilizacyjne aspekty motoryzacji" jeden z lepszych przedmiotów dodatkowych jakie miałem. Była tam też mowa o nie naturalnych przejściach "górą" lub "dołem" dla ludzi zamiast budowania tuneli dla aut. To zdjęcie jest świetnym przykładem, że to rozwiązanie jest o wiele lepsze.
  • Odpowiedz
@szyy:

nawet w USA młodzi ludzie coraz częściej nie robią już nawet prawa jazdy. Producenci samochodów biją na alarm, że młodzi mieszkają w miastach i jeżdżą do pracy metrem albo na rowerze, a na wczasy latają samolotem (a w Europie Zachodniej pociągiem). W Niemczech im wyższy udział ludzi młodych w ludności, tym mniejsze usamochodowienie.


Sam bardzo długo nie robiłem prawa jazdy bo nie było mi potrzebne, właśnie z tych względów.
  • Odpowiedz
@Mu_H: cenna informacja - prawie się zesrałem:)
ale to tak na bazie doświadczeń - ogranicza się ruch w centrum miasta (mam na myśli Poznań) a pod ziemią tylko poniemiecki tunele a nie przeniesiony ruch...
  • Odpowiedz