Wpis z mikrobloga

  • 0
Hej, moze uda mi sie znalesc tutaj odpowiedziec ( ͡° ʖ̯ ͡°). Czy po wyslaniu wypowiedzenia do pracodowacy, zasilek dla bezrobotnych nalezalby mi sie od razu? Czy musialbym przeczekac te 2 miesiace „kary”? Pracuje 2 lata i posiadam umowe na czas nieokreslony, jesli mialoby to cos zmienic. Jesli bylaby kara, wiecie moze jaki jest „najlepszy” sposob na omienie owej kary? #niemcy
  • 6
@szanioo: jesli rozwiazujesz umowe o prace na wlasne zyczenie to wchodzisz w tzw Sperrfrist 12 tygodni i nie nalezy ci sie w tym czasie zasilek. chyba ze masz konkretny powod do rozwiazania umowy jak np. mobbing, choroba, opieka nad chora osoba. wszystko musi byc udokumentowane.
  • 0
@Cogdziejak Hm, owy mobbing a nawet rasizm to norma akurat tylko gorzej z udokumentowaniem tego. Tak czy siak dzieki wielkie za odpowiedz. A jesli chcialbym ominac kare od zasilku to sa na to „jakies sposoby”? Pierwsze co mi przychodzi do glowy to np. Naduzywanie zwolnien lekarskich ale ostatnio uslyszalem ze pracodawca ma prawo zwolnic za to dyscyplinarnie ( nie mam pojecia ile w tym prawdy).
@szanioo: no sposoby sa takie jakie wymienilem. udokumentowany wazny powod przez ktory wskazane jest zakonczyc owa prace. mobbing czy tam rasizm powinienes udokumentowac np kopiami skladanych pisemnych skarg. na zdrowotne powody potrzebny atest od lekarza. pracodawca nie wyplaca na czas hajsow albo za malo. historyjki moze kazdy opowiadac. jesli zostales zwolniony z twojej winy to tak samo wchodzisz w 3 miesieczny sperrfrist. zwolnienie z pracy przez zwolnienia lekarskie tez musi byc
  • 0
@Cogdziejak Kurcze bylem mysli ze jakos da rade obejsc to zdecydowanie latwie, zeby obylo sie bez tych 3 miesiecy kary bo glownie na tym mi zalezy. A tak bedzie trzeba kombinowac i cos wymyslec. Dzieki wielkie za pomoc (ʘʘ).