Wpis z mikrobloga

Nienawidzę was PiSowcy, kuźwa nienawidzę za to coście zrobili z tym krajem :(

Prawie 8 lat temu zarabiałem połowę tego co teraz, spłacałem hipotekę przy oprocentowaniu kredytu na poziomie 5 - 6% i żyłem całkiem dostatnio, nie narzekałem. Kiedy PiS-owcy doszli do władzy zaczęli na prawo i lewo rozdawać socjal, drukować puste pieniądze, hodować pod skrzydłami bezrobotną patologię - ceny i koszty życia zaczęły rosnąć tak, że mimo obniżenia oprocentowania kredytów (dla mnie o paręset zł) życie stawało się z roku na rok coraz cięższe - mimo, że zarabiałem "coraz więcej".

I teraz, kuźwa, teraz kiedy inflacja #!$%@? tak, że ceny potrafią się w sklepie zmieniać codziennie NBP pokapowało się, że trzeba zacząć podnosić stopy procentowe, a wraz z nimi rosną już przecież koszty paliw, koszty energii, dochodzą nowe podatki, cały system fiskalny jest przewracany "Nowym Wałem" przez który przedsiębiorcy będą upadać, ludzie będą tracić pracę, rosną koszty zatrudnienia, grozi nam wstrzymanie wypłaty środków z UE ( ͡° ʖ̯ ͡°) I nie, nie zmieniają tych stóp powoli, delikatnie - tylko #!$%@?ą pięścią w twarz kredytobiorcom - w kraju, w którym większości "hehe klasy średniej" nie stać na zakup blendera za gotówkę więc biorą na raty, nie mówiąc o marzeniu o własnym dachu nad głową...

Pluję na was PiSowska zarazo....!

#pis #bekazpisu #polityka #polska #inflacja #ekonomia #boldupy #pieniadze #gospodarka #nbp
  • 21
@PanBulibu tylko wysoka inflacja jest w całej Europie... wysoka cena nośników energii, fit 55, normy klimatyczne, cena emisji CO2, covid, wojny cłowe usa chiny europa + hiper dodruk dolarów przez usa za który wszyscy płacą

będzie jeszcze drożej, wszędzie, niezależnie od rządu w Polsce
@czy_pisiont: fakt, przyczyn jest kilka, np to że ceny energii były (i nadal są ale coraz mniej) sztucznie obniżane przez państwo
im mniej energia jest dofinansowywana tym droższa a więc i cała reszta
w europie zachodniej tego nie ma, więc inflacja jest niższa
@PanBulibu:
Covid i kryzys energetyczny sprowadziliby nas do tego samego poziomu nawet gdyby rządziło PO.
Pieniądz za PO miałby trochę większą wartość ale i tak zeszedłby do tego poziomu który mamy bo powodem obecnego kryzysu są głównie braki różnych towarów.
PiS to najgorsze co się przytrafiło temu krajowi po 1989.


@Klimbert: lol i setki plusów, a w 2015 wykopki były zachwycone że to paskudne PO wreszcie przegrało ( ͡° ͜ʖ ͡°) "PiS może nie jest idealny, ale nie da się rządzić gorzej niż PO" XD

Każdy kto widział poprzednie rządy PiSu i ma odrobinę wyobraźni wiedział że tak będzie. Może nie AŻ tak, ale że będzie źle