Wpis z mikrobloga

#niebieskiepaski , jak zareagowaliście na wieść o tym że będziecie ojcami? Ja wiem od kilku dni i chyba dopiero to do mnie zaczyna docierać xD Jak mi różowa powiedziała że zrobiła w sumie 3 testy różne i każdy pozytyw, to przyjąłem to jak informację o pogodzie, "no spoko". Na drugi dzień odpaliłem drina, usiadłem, i się rozpłakałem ze szczęścia xD
Teraz niby cieszę się na dziecko, bo jesteśmy w stanie mu zapewnić odpowiednie warunki do życia, lepsze niż ja zawsze miałem za małolata, dodatkowo odpalił mi się tryb opieki nad dziewczyną, ale czy moje życie wywróciło się o 180 stopni? Chyba nie, chodzę normalnie do pracy i w wolnych chwilach o tym myślę, jeszcze się nikomu tak naprawdę nie chwaliłem.

Byłem pewny że taka informacja zmienia wiele w życiu, a jak u was?

#tatacontent #rodzicielstwo
  • 31
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Target1920: miałem podobnie. Nawet jak byłem przy porodzie to dalej nie było to dla mnie szokiem. Jak byliśmy już w domu, to jedynie co to nie mogłem zasnąć bo siedziałem przy dziecku i pilnowałem żeby żona sobie wypoczęła, i by zareagować jak dziecko będzie płakało. Potem już gites. Najbardziej cieszą momenty jak dziecko przechodzi swoje kroki milowe, raczkowanie, chodzenie, mówienie itp. Przy drugim dziecku miałem podobnie.
@Target1920: po pierwsze, gratulacje i wychowaj… wiadomo ( ͡º ͜ʖ͡º)


A po drugie, to teraz musisz się przyzwyczajać do myślenia za dwóch, bo różowej będą wbijać decyzje dyktowane hormonami. Musisz wiedzieć, kiedy ulec, a kiedy odwrócić uwagę.
Dbaj o swoją psychę. Jak się różowa poskłada, będziesz musiał być ogarnięty za dwóch.
Dużo śpij, póki możesz (σ ͜ʖσ)
@Target1920: Mirek gratki. Jest fajnie ale zmęczenie daje o sobie znać czasami. Tak jak ktoś wyżej napisał. Czeka się na kolejne etapy rozwoju i to jest fascynujące. Jak pierwszy raz dziecko złapie zabawkę, jak pierwszy raz obróci się na brzuszek, jak pierwszy raz usiądzie, raczkuje, wstanie, zrobi kroczek. Jak pierwszy raz świadomie przytuli ( ͡° ͜ʖ ͡°) oprócz tego oczywiście są ciężkie etapy typu kolki i non