Wpis z mikrobloga

Od jakichś 6 tygodni mój trening składa się z dwóch dni poświęconych na 5 x 6-minutowych interwałów na 108% i z 2-3 jazd w drugiej strefie po 1,5 godziny. Aczkolwiek muszę przyznać, że do z2 ciężko mi się zmotywować i częściej wychodzi 1-2 jazdy tygodniowo.
Teraz myślałem, aby z5 zastąpić jazdą w sweetspocie i robiłbym 3 x 15 minut na 91% rozdzielone 7-minutową regeneracją. I tak przez 6 kolejnych tygodni. Co o tym myślicie?
Trenuję, by jak najszybciej robić pętle wokół komina.

#szosa #rower #trening
  • 43
  • Odpowiedz
@pernikovy_tatko: @slowmtb: Już się kiedyś nad tym zastanawiałem, że albo pedały przekłamują (jednostronny pomiar), albo rower jest wybitnie niesportowy (vento 3). Przy 230 watach miałem średnią jakoś 32,5. Może kwestia pozycji, ale staram się jak mogę (teraz doskonalę przed lustrem na trenażerze). Chodzi mi już po głowie kupno bardziej wyścigowej szosy, ale nie wiem czy mtb nie przydałby się bardziej :)

@pernikovy_tatko a ile ważysz?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ToJestNiepojete: Z takim w/kg spokojnie powinieneś mieć na płaskim średnią w okolicach 37.

@slowmtb: ale wiesz ze W/kg nie ma za wiele wspólnego z jazda po płaskim? Ja mam 4.0-4.1 W/kg i po płaskim po prostu sobie kręcę. W górach to dopiero widać.
Po płaskim gra oreo, w górach waga czyli W/kg.
  • Odpowiedz
@slowmtb: czy ja wiem, 68kg here, płaska pętla więc wiatr pomijalny 20 minut jazdy na 284w co daje 4.15w/kg i prędkosć 36,3 km/h co prawda zupełnie olewałem aero i jechalem w górnym chwycie, ale to ze ktos kręci 4w/kg nie znaczy ze będzie jechać nagle 40km/h. Na to ma wpływ wiele czynnikow, asfalt, opony, ciśnienie, pozycja na rowerze, ubrania itd. A największe znaczenie na płaskim ma tak jak @uysy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
nie zapominaj o jakichś równoległych treningach na core, bo się możesz zdziwić na wiosnę ;p
@pernikovy_tatko: Mirku, możesz rozjaśnić czemu się człowiek zdziwić może?
  • Odpowiedz
On waży 63kg i ma ftp 240. Na średniej jakości rowerze powinien bez problemu na płaskim robić 37.


@slowmtb: Aero kolego, Aero. Fizyki nie oszukasz. Przy takim W/kg nie pojedzie 37km/h po płaskim.
  • Odpowiedz
@geszue: nogę na trenażerze zrobisz, za to brzuch i plecy na pewno nie pracują tak jak podczas jazdy na zewnątrz z oporem powietrza, ja to też zawsze olewałem ale w tym roku planuję się bardziej przyłożyć, żeby nie było aż takiego dyskomfortu podczas pierwszych jazd na zewnątrz, zresztą tak czy inaczej warto takie treningi dorzucić jak się coś tam jeździ na tej szosie
  • Odpowiedz
@pernikovy_tatko: u mnie podobnie, sezon zawsze konczyl sie razem z latem. W tym roku zaopatrzylem sie w treoche ciuchow i tym samym przejezdzilem juz caly pazdziernik i listopad. Jeszcze kilka dodatkowych rzeczy, zeby dalo sie do -5C jezdzic i moze uda sie tak docaignac do grudnia, a na pewno uda sie zaczac od lutego zamiast jak co roku od maja/czerwca.
  • Odpowiedz
@uysy: Nie jest tak, że waga nie liczy się na płaskim. Więcej mięśni zużywa więcej tlenu i nie ma szans nawet na płaskim.Wzrost wagi mięśni powoduje liniowego wzrostu FTP.

Poniżej masz link do kalkulatora. Prędkości 37 bo to prędkość graniczna dla 90% trenujących amatorów - ftp w okolicach 250W.
  • Odpowiedz
@slowmtb: mylisz pojęcia, jazda na ftp nie jest komfortowa. By przejechac komfortowo dluzszy dystans z średnia 250w i te 37km/h to ftp musi miec na poziomie 300+. no chyba ze chodzi o kilkadziesiąt minut na progu to co innego ale co to za przyjemnosy jeździc szybko ale zawsze do odcinki i łapać bombę po kilkudziesięciu minutach. Więc by j chsc te 37km/h /250w dluzej niz chwilowo to ftp musi miec
  • Odpowiedz
@Hipodups: Ty nie masz pojęcia o czym piszesz i mylisz pojęcia. FTP to moc z jaką można SPOKOJNIE jechać godzinę. Czyli tak naprawdę bardzo bardzo daleko od progu mleczanowego.

Debile nie umieją mierzyć i stąd połowa osiołków tutaj "ma" FTP 400 bo robią 20 minutowy test i przez 5 minut jadą jako tako a 15 powyżej progu mleczanowego. Test FTP na skraju wymiotów :/ Potem się dziwią, że nie mogą
  • Odpowiedz
@slowmtb: no wlasnie, mozesz jechac godzinę. Op pisze o jazdach w okolicy do 70km. Powodzenia w zapierdzielaniu 70km na progu. i FTP to nie jest moc jaka mozesz jechac spokojnie w godzinę tylko maksymalna srednia moc jaką mozna utrzymac w godzinę.

Więc nadal twierdzę ze nie do konca wiesz co piszesz i to jednak Ty mylisz pojęcia.
  • Odpowiedz
@Hipodups: To po co jest TTE? Nic nie mylę tylko ludzie nie umiesz czytać ze zrozumieniem. FTP to średnia maksymalna moc która kolarz może utrzymać przez godzinę. Dobrze mierzone FTP jedzie się z tą samą prędkością/mocą przez godzinę. Oznacza to, że kolarz morze godzinami jechać z 90% FTP im bardziej pro tym dłużej.
  • Odpowiedz
FTP to moc z jaką można SPOKOJNIE jechać godzinę.

FTP to średnia maksymalna moc która kolarz może utrzymać przez godzinę


@slowmtb: Jak już się zdecydujesz czym jest FTP to daj znać.
  • Odpowiedz
@Hipodups: Ludzie z #szosa to jak zwykle rak każdego forum rowerowego. Podniecają się numerami i terminami, których nawet nie rozumieją.

Nie moja wina, że nie umiesz czytać. SPOKOJNIE - bez zrywów, jednostajnym tempem.
Nie odpowiedziałeś na pytanie po co jest TTE skoro już mamy FTP?

Twierdzisz, że jak jedziesz z mocą bliską FTP to możesz tempo utrzymać godzinę co jest jedną wielką bzdurą bo trochę wytrenowany amator może trzymać 90% mocy FTP
  • Odpowiedz
Oznacza to, że kolarz morze godzinami jechać z 90% FTP im bardziej pro tym dłużej.


@slowmtb: Przy dobrze rozegranym teście wartość HR powinna dojść prawie, że pod korek. Różnica 10% watów nie powinna spowodować mocnego spadku poniżej poziomu LT2 więc jazda "godzinami" nawet mając perfekcyjną strategię żywieniową nie powinna być możliwa z ograniczeń fizjologicznych
  • Odpowiedz