Wpis z mikrobloga

Cześć czy wiecie gdzie jest miejsce z załącznika?

1. Jesienią fajnie popatrzeć w ognisko i coś przy tym zjeść. Zrób kociołek na ognisku.
*2. Zainstaluj aplikację do geocaching-u i znajdź 2 skrytki przynajmniej 10km od swojego domu, żeby się tam dostać wykorzystaj rower lub buty.*
3. Uszyj samodzielnie torbę na zakupy.

Gdy dostałem swój zestaw pod uwagę wziąłem albo szamanko albo geocaching. Wtedy jeszcze geocaching wydawał mi się dość nudny, ale mimo wszystko zarejestrowałem się na https://opencaching.pl/ i przeglądnąłem jakie “kesze” są w promieniu 10km. Jako, że mieszkam na obrzeżach Krakowa - było w czym wybierać. I jest, wpadło mi w oko coś interesującego ale najpierw na rozeznanie coś łatwego, w niedzielę poszliśmy na dłuższy rodzinny spacer, znaleźliśmy skrzynkę obok Kościoła Mariackiego. Niestety zapomniałem wziąć ze sobą długopis więc nie miałem jak wpisać się do logbooka :'( - ale wiem już na czym to polega, więc mogę przygotować się do mojej wybranej “skrzynki”.

Okazuje się, że geocaching to nie tylko fizyczne skrzynki. Wybrana przeze mnie skrzynka to Powrót do przeszłości w Krakowie. To właściwie wirtualna skrzynka, gdzie dostajemy 13 starych zdjęć a zadanie polega na odnalezieniu współczesnych miejsc tam uwiecznionych. Był Kościół Mariacki, były Sukiennice (jeszcze przed przebudową), dość znane zdjęcie z Bramą Floriańską, Barbakanu i Wawelu. Było też trudniejsze dla mnie zdjęcie dawnego wydziału medycznego UJ (obecnie ten budynek jest w remoncie) które notabene mijałem codziennie, a nie mogłem go rozpoznać. Problem też miałem ze zdjęciem z załącznika - przyznam że tutaj musiałem się posiłkować wyszukiwarką. Jak już udało mi się rozpoznać wszystkie zdjęcia ruszyłem w drogę. (Ślad ze Stravy jeśli chcecie zobaczyć jak błądziłem po mieście). Zajęło mi to nieco ponad godzinę, ale udało się odnaleźć wszystkie obiekty! Polecam każdemu szczególnie tym którzy myślą że znają miasto na wylot.

Kilka fotek z tej krótkiej wycieczki wrzuciłem tutaj. nie zdradzę wszystkich miejsc aby nie zepsuć komuś zabawy, pokażę tylko te oczywiste.)

Miejsce ze zdjęcia to:


#mirkowyzwanie #geocaching wołam też tag #fotohistoria i #starezdjecia i powiązany #krakow
Pobierz ICanTouchTheSky - Cześć czy wiecie gdzie jest miejsce z załącznika?

1. Jesienią fa...
źródło: comment_1635841585FPMS92YLQZZfvSc9oKp1bz.jpg