Wpis z mikrobloga

Dawno mnie nie było, więc przypominam. Usuwając ciąże do końca życia większość kobiet się zadręcza i żyje myślą kim by było i jak wyglądało dziecko które zabiła. Ma duże prawdopodobieństwo popadnięcia w depresje, ucieczki w narkotyki i alkohol.
Także nie daj się przekonać, przez jakieś "dobre ciocie", że to jest dobre rozwiązanie.

Wielu wspaniałych i zasłużonych ludzi w obecnym "nowoczesnym" świecie nie miałoby szansy na urodzenie się. Zostaliby zgładzeni zanim przyszliby na ten świat.

Poczytaj proszę przed decyzją świadectwa innych kobiet:

Gdy zobaczyłam zdjęcie ofiary aborcji, dziecka usuniętego w 8. tygodniu ciąży, które miało rączki, nóżki, miało główkę i oczy, które patrzyły na mnie pomyślałam, że moje dziecko, które abortowałam było znacznie starsze. Wtedy uświadomiłam sobie co zrobiłam - mówiła w Polskim Radiu Salome Irene Van Der Wende.


Mam na imię Anna i nie jestem, już młoda: minęło prawie pół wieku, ale jeszcze dziś nie mogę sobie wybaczyć, że dopuściłam się aborcji. Szukałam okoliczności łagodzących… jakiś szczególny moment, samotność, strach przed przyszłością, ale nie znalazłam usprawiedliwienia. Nic nie może usprawiedliwić usunięcie dziecka.


Pragnienie życia krwawo unicestwione, a z nim zniweczenie mnie samej jako osoby ludzkiej, z własną wrażliwością, własnymi uczuciami, własnym potencjałem kobiecości.


Decyzja o aborcji ma wpływ na wszystkie sfery życia człowieka.
Mówiąc o aborcji, należy wyróżnić 2 sfery życia ludzkiego: fizyczną i psychiczną. Obie w równej mierze wpływają na jakość życia człowieka.

Konsekwencje psychiczne:

Decyzja o aborcji pozostawia głęboki ślad w psychice matki. Aborcja jest bardzo silnym przeżyciem emocjonalnym dla kobiety. W matce, która usunęła ciążę, powstaje poczucie "utraty". Zabicie nienarodzonego dziecka przekłada się także na relacje z bliskimi. Niejednokrotnie spotykamy się z sytuacją, że skutki aborcji były na tyle silne, iż doprowadziły do rozpadu więzi małżeńskich i rodzinnych.
Aborcja może wpływać również na dalsze wychowanie pozostałych dzieci. Wyrzuty spowodowane usunięciem ciąży mogą być powodem nadopiekuńczości rodziców lub, w skrajnych przypadkach, rodzić niechęć i agresję wobec żyjących dzieci.

Następstwa fizyczne:

Aborcja w sposób gwałtowny przerywa proces ciąży i życie nienarodzonego dziecka. Ten skomplikowany i wieloaspektowy ,,zabieg” łączy się z zakłóceniami zdrowia fizycznego matki.
Powikłania te można podzielić na wczesne oraz odległe. Pierwsze to te, które dzieją się natychmiast po aborcji lub w jej trakcie Do natychmiastowych i najczęstszych komplikacji należą: krwotok, przebicie macicy, przebicie jelita, uszkodzenie sąsiednich narządów – te z reguły kończą się interwencją chirurgiczną. Istnieją także konsekwencje odległe, czyli te, do których dochodzi w późniejszym życiu kobiety. Zaliczmy do nich zaburzenia płodności, poród przedwczesny w następnej ciąży, trudności w utrzymaniu ciąży oraz rak piersi.

#codziennepowiedzkomus że jest wyjątkowy i że cieszysz się, że jest. #aborcja #prawaczlowieka #neuropa #bekazlewactwa #4konserwy #konfederacja #takaprawda #ciekawostki #zdrowie
PoIand - Dawno mnie nie było, więc przypominam. Usuwając ciąże do końca życia większo...

źródło: comment_1635756089KiYb93lAOZztpFA3DIpbLb.jpg

Pobierz
  • 35
@PoIand: A teraz napisz o aspektach psychologicznych przy konieczności urodzenia dziecka które umrze w przeciągu godzin od narodzin, w potwornych męczarniach albo konsekwencje dla rodziny przy wychowywaniu kalekiego dziecka, które niejako wbrew woli musi wychowywać i pielęgnować. Nie zapomnij też o aspekcie gdy rodzina zdecyduje się oddać dziecko, tu też weź pod uwagę psychikę samego dziecka.. No, czekam.
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

"Nie. Tego:"


@PoIand: A zdajesz sobie sprawę z tego, że nie każde dziecko rodzi się zdrowe? Pomyśl, co czuje kobieta, wiedząc, że jest w ciąży i mając świadomość tego, że dziecko nie rozwija się w taki sposób jak powinno albo, że nawet nie dożyje do końca ciąży a nawet jeśli, to umrze przy porodzie lub zaraz po. Albo zastanów się nad matkami z depresją lub innymi chorobami psychicznymi, u których świadomość
tak, lepiej zabić po porodzie niż w ciąży kiedy jest wielkości fasoli :D


@lennydelreyface: Gdyby tylko wymyślili coś takiego jak zostawienie dziecka bez konsekwencji w szpitalu, lub w oknie życia...