Wpis z mikrobloga

  • 142
Dziś mija moja 5. rocznica pobytu w UK. Nie jest idealnie, za pewnymi rzeczami tęsknię bardzo, ale nie wyobrażam sobie teraz mojego życia w Polsce. Krótko mówiąc c--j by mnie strzelił
  • 69
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@szzzzzz kiedyś faktycznie na takich trafiałem ale wydawało mi się że jest poprawa.
Ostatnio pierwszy zakup po podróży, sklep w pasażu dworca. Wchodzę uśmiechnięty mówiąc dzień dobry, a babka za kasą telefon przy uchu i rzuca mi spojrzenie typu "heloł, ja tu rozmawiam" i coś gada do psiapsi
()
  • Odpowiedz
Dziś mija moja 5. rocznica pobytu w UK. Nie jest idealnie, za pewnymi rzeczami tęsknię bardzo, ale nie wyobrażam sobie teraz mojego życia w Polsce. Krótko mówiąc c--j by mnie strzelił


@szzzzzz: Tylko żeby nie odbiło ci przypadkiem wracać do PL. Ten kraj nie ma przyszłości a twoje wspomnienia to jedynie upośledzona projekcja czegoś co nie istnieje i jest tak prawdziwa jak wspaniała PL lat 90-tych w naszych pamięciach. Pamiętaj
  • Odpowiedz
@szzzzzz tez przechodzilem owy zachwyt, obecnie u mnie zastanawiam sie czemu ludzie siedza w tym brudnym i biednym grajdolku,serio tam moze fajnie jest pierwsze dwa lata a pozniej widzisz ta tandete i zaklamanie
  • Odpowiedz
Patrzac po tym co sie o--------a w UE, za jakis czas Bruksela bedzie debatowac wciaz o LGBT, a Angole beda robic interesy z calym swiatem na wlasnych zasadach


@profumo: A było tak wiarygodnie do tego fragmentu. Problem z brexitowcami jest taki, że nie mają pojęcia, co robi UE, a docierają do nich tylko jakieś strzępy informacji z fanpage'a Konrada Berkowicza.
  • Odpowiedz
@profumo: napisalbym ze to prawda gdybym dzis nie dostal maila od milego emeryta ktory twierdzi ze go okradlem a drugi dzban zapomnial mi powiedziec ze drukarka ktora sprzedaje jednak nie ma tuszy pomimo tego ze twierdzi ze jednak drukuje ale sprzedaje jako uszkodzona XD

takie samo dzbanstwo wszedzie jak w polsce tylko ze troche glupsze od polaka robaka XD dzieki temu mozna jeszcze jakos wyjsc na swoje

a i dzis
  • Odpowiedz
Gdyby to był tylko taki problem. Na PO też nie głosowałem ale ich rządy nie uwierały. Podwyżki podatków PO nie odczułem w żaden sposób, inflacji praktycznie nie było, koszty utrzymania nieruchomości rosły minimalnie a ich działania nie były skierowane przeciwko mnie tak jak jest np. za pisu.


@Moisze: A mnie uwierały - Tusk mi zapierdzielił kasę z OFE, podwyższył VAT i inne opłaty a na koniec w ramach walki z
  • Odpowiedz
Nigdy mi nie przyszło do głowy żeby z tego robić sprawę na wagę wyjazdu z kraju bo Tusk rządzi xD


@ediz4: No widzisz, a jak PiS rządzi to masa osób postanowiła wyjechać, żeby nie żyć w chorym, zaściankowym państwie wyznaniowym.
  • Odpowiedz
@ElijahBaley: Nie. Ci co wrócili bo Brexit to wrócili przed faktycznym wyjściem UK z UE. Jeśli uważasz że jest jakaś wielka grupa bo PiS to uzasadnij danymi.
https://www.workservice.com/pl/Centrum-prasowe/Informacje-prasowe/Ekspert-HR-komentuje/Ponad-90-Polakow-odrzuca-plany-emigracji-zarobkowej
A tu przyczyny - co prawda z 2016 ale niewiele sie zmieniło
https://polskiobserwator.de/praca/10-najczestszych-powodow-dzisiejszej-emigracji-polakow/
Nie widzę tam katotalibanu.
  • Odpowiedz
@ediz4: > Ci co wrócili bo Brexit to wrócili przed faktycznym wyjściem UK z UE.

@ediz4: Dlatego spadek nastapił w 2020. Ale czemu Ty do mnie o tym w ogóle piszesz? Czy ja napisałem gdzieś, że chce rozmawiać o bilansach wyjazdów i powrotów? Nie. Kompletnie gdzieś mam ile osób wróciło, ile wyjechało. Widzę po swoim otoczeniu, ludzi których szanuję, kto wyjechał z kraju i dlaczego - o dziwo
  • Odpowiedz
rzejrzy i zastanów sie czy nie żyjesz w jakiejś bańce.


@ediz4: Każdy z nas żyje w bańce, ja w swojej Ty w swojej. Niczego nie odkryłeś. Dane z 2016 - nawet mi szkoda czasu otwierać i dalej nie wiem o co walczysz xD Chcesz mnie przekonać, że polska i rząd są fajni? xD Daj sobie spokój, tak jak ja daje Tobie żyć tym swoim wyobrażeniem.
  • Odpowiedz
@ElijahBaley: Nie. Chce Cię przekonać że twoje wyobrażenia są nieprawdziwe. Polacy nie wyjeżdżają bo PiS tylko dlatego że na zachodzie się więcej zarabia. I nie nie wyjeżdzają hurtowo a wręcz wracają od 4 lat. Co z tym zrobisz to już twoje sprawa.
  • Odpowiedz
A mnie uwierały - Tusk mi zapierdzielił kasę z OFE, podwyższył VAT i inne opłaty a na koniec w ramach walki z kryzysem zapierdzielił płatne nadgodziny. Już nie wspomnę o tym że kłamał w co drugiej wypowiedzi - czy to o dopalaczach, czy to o 3 x 15 %. Nigdy mi nie przyszło do głowy żeby z tego robić sprawę na wagę wyjazdu z kraju bo Tusk rządzi xD


@ediz4:
  • Odpowiedz