Wpis z mikrobloga

  • 142
Dziś mija moja 5. rocznica pobytu w UK. Nie jest idealnie, za pewnymi rzeczami tęsknię bardzo, ale nie wyobrażam sobie teraz mojego życia w Polsce. Krótko mówiąc c--j by mnie strzelił
  • 69
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@szzzzzz: Zylem w UK (Szkocji) 11 lat. Wrocilem dwa lata temu i mega tesknie za tamtym swiatem, ktory tez ma swoje minusy ale jednak jest lepiej. Na duzy mega plus teraz jest to, ze dalej zarabiam w £ na poziomie brytyjskim a wydaje tu wiec korzystniej...
  • Odpowiedz
@szzzzzz ja po 5 latach wyjechałem. Wszystko to ładnie i pięknie, ale ksenofobia po wybuchu pandemii biła strasznie po oczach. Pół roku próbowałem na to przymykać oko, ale w końcu odpuściłem.

Gdyby nie Covid to pewnie bym pracował tam, gdzie pracowałem, a gdyby nie Brexit to bym już dawno miał swoją chatę obok pracy. :D
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Silvervend ksenofobii ja doświadczyłam jedynie raz, długo przed pandemią, ale pamiętam doskonale bo to było w urzędzie. Jestem zaskoczona tym co piszesz szczerze mówiąc. Powiesz coś więcej, gdzie to miało miejsce? W jakich sytuacjach?
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@zeek dużo zieleni, dużo wzgórz, blisko peak District, ogromne powierzchniowo miasto, więc wszędzie daleko, dużo studentów, uroda miasta taka dość radiowa... mnie osobiście średnio to urządza, ale co kto lubi. Jak byłam miesiąc temu w Scarborough to w ogóle inny świat, ale to też miejscowośc turystyczna.
  • Odpowiedz
@szzzzzz jak szukałem pracy w trakcie pandemii, to tak w skrócie:
- wysłałem CV na ofertę, zadzwoniłem, kolega mnie polecił, więc pewny swego przekazałem info o pracy chłopakom z poprzedniej firmy - Anglikom. Wszystkich zaprosili na rozmowę poza mną.
- kiedy kończyła się praca, to celem przeciągnięcia kontraktu dla jednego Anglika, co odwalał fuszerkę zwolnili dwóch Polaków, w tym mnie.
- kiedy firma w której pracowałem przed pandemią wznawiała produkcję, to
  • Odpowiedz
Tak szczerze mówiąc jakbym wstawała rano do pracy z myślą że 2 miliardy złotych rocznie idą na tę idiotyczną propagandę w TVP, to... No właśnie, k-----y bym dostała. A to przecież nawet nie jest czubek góry lodowej tego co się w Polsce dzieje. Nie na moje nerwy to, tak jak mówię, wolę sobie przyjechać na wakacje i wtedy jest gituwa czilera.


@szzzzzz: W UK szału nie ma ale w Polsce
  • Odpowiedz
@szzzzzz Rozumiem w 100%.
Ja tak miałem z Irlandia.
Mimo że po 13 latach znów jestem w Polsce, nigdy już nie nazwę tego miejsca domem. Moje serce zostało na zielonej wyspie. Tam się wychowałem.
Każdego dnia widzę jaki ten kraj jest smutny, podzielony, naiwny i biedny.
Mam tu dobrze, mój zawód pozwala na godne życie gdziekolwiek.
Wróciłem ze względu na coraz słabsze samopoczucie lubej i jej tęsknotę za
  • Odpowiedz
  • 2
@profumo
@szzzzzz
Jeszcze jedna rzecz, elastyczne podejście do pracy (o ile nie jest to jakaś produkcja czy magazyn oczywiście). Da się zazwyczaj dogadać na 4/5 etatu czy 4*9h, 6*5h czy cokolwiek.
Ja też często tęsknię mimo wszystko za PL ale zazwyczaj podczas jakiejkolwiek wizyty już w pierwszych godzinach zauważam rzeczy o których zapominam. Wystarczy wejść do sklepu, kupić bilet w kiosku i zaraz mnie ludzie sprowadzają na ziemię :)
  • Odpowiedz
@szzzzzz: ja jestem w uk trzy lata. Podoba mi się to ze tak wiele spraw mogę załatwić przez internet. Ostatnio miałam niemiłą sytuacje w Polskim banku, ich pracownik postanowił zablokować mi konto, pani z która rozmawiałam przez tel nie wie dlaczego tak zrobił. Przez telefon kompletnie nic nie mogłam załatwić, każą przyjechać mi osobiście do banku, jak powiedziałam że dlaczego mam jechać z zza granicy skoro to ich pracownik bezpodstawnie
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@emesc oj tak, mnie do sprowadzają na ziemię już przy odprawie celnej. Nie zdarzyło mi się jeszcze żeby chociaż dzień dobry odpowiedzieli.
  • Odpowiedz
- można tu osiągnąć co się chce jeśli się sobie to tylko zaplanuje


@profumo: co już osiągnąłeś?

proste prowadzenie firmy, rozliczania podatku - bardzo proste prawo podatkowe - w 15min można zarejestrować firmę LTD przez stronę internetową,


@profumo: jaką firmę prowadzisz?
  • Odpowiedz
w Polsce rządzi ktoś na kogo nie głosowałam i mam o to ból d--y xD


@ediz4: Gdyby to był tylko taki problem. Na PO też nie głosowałem ale ich rządy nie uwierały. Podwyżki podatków PO nie odczułem w żaden sposób, inflacji praktycznie nie było, koszty utrzymania nieruchomości rosły minimalnie a ich działania nie były skierowane przeciwko mnie tak jak jest np. za pisu.
  • Odpowiedz