Wpis z mikrobloga

@Filipterka25: XD
A 5 minut przed narodzinami człowiek nie jest jeszcze człowiekiem? Mam nadzieję, że nie jesteś aż takim kretynem, żeby tak sądzić.
Biologia mówi jasno, że człowiek jest człowiekiem od poczęcia.

Dla przypomnienia:
"Wyróżniamy następujące etapy rozwojowe w życiu każdego człowieka od momentu poczęcia:

1. Zarodkowy
2. Płodowy
3. Noworodkowy (1 miesiąc życia)
4. Niemowlęcy (od miesiąca do roku po urodzeniu)
5. Poniemowlęcy (od 1 do 3 roku życia)
6.
nie ma takiego gatunku jak "płód".


@kamil-mg: Hm.

Zarówno "płód" jak i "człowiek" odnoszą się do różnych stadiów rozwojów osobników gatunku homo sapiens sapiens (pominę już to, że zbyt "sapiens" to się nie wydajesz). Z tym, że prawa dotyczą ludzi (l. mnoga od "człowiek") - i taki człowiek ma bardzo ograniczone prawo dochodzenia szkód, jakich doznał na etapie płodowym. O ile płód kiedykolwiek stał się człowiekiem - masz obrazek w komentarzu
Filipterka25 - > nie ma takiego gatunku jak "płód".

@kamil-mg: Hm.

Zarówno "płó...

źródło: comment_1635791984Qct2ZfQIKwYT4EIEbC9GZ5.jpg

Pobierz
@Filipterka25: żeby trzymać się jakiejś logiki to co najwyżej mógłbyś mi dać prawo decydowania o twoim życiu, ale rozumiem że twoje jest lepsze niż bezbronnego dziecka i na to by o twoim życiu ktoś miałby decydować byś się nie zgodził
@Filipterka25: nie wiem, dowiedziałem się już więcej z google, bo Ty nie przedstawiłeś zadnych informacji.
"Na świecie znanych jest zaledwie 8 przypadków zroślaków czaszkowych pasożytniczych. Rebeca Martinez z Dominikany jest właśnie jednym z nich. Dziewczynka urodziła się z podwójną główką. Ta, która znajdowała się wyżej, miała częściowo wykształcony mózg, usta, uszy i oczy. Mimo to lekarze podjęli decyzję o jak najszybszym usunięciu dodatkowej głowy. W przeciwnym wypadku mózg dziecka nie mógłby