Wpis z mikrobloga

no elo, macie tutaj optymalny biedacki zestaw do golenia żyletką opracowany metodą prób i błędów
- maszynka King C Gillette - 68-72 zł nowa, do kupienia dość często taniej na allegro za 40-50 zł, ma opinie łagodnej i skutecznej, porównywana z droższymi Muhle
- żyletki Astra Superior Platinum albo Gillette Platinum - dobre i stosunkowo tanie, zapewniają łagodne golenie
- pędzel z Rossmanna - 17-20 zł, syntetyczny, nie trzeba go namaczać, nie gubi włosów itp.
- mydło Proraso w plastikowym tyglu - ok. 10 zł zapach wg preferencji (ja lubie zielony), jest w czym wyrabiać pianę, pozniej mozna kupić w kremie
- balsam AA MEN dla skóry dojrzałej, kosztuje tyle co firmy N., ale faktycznie działa i skóra nie świeci się jak psu jajca xD

#golenie
Uri_ - no elo, macie tutaj optymalny biedacki zestaw do golenia żyletką opracowany me...

źródło: comment_1635704640jUoZaVZYFULFrAz3UQysrL.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: wbrew pozorom są różnice miedzy maszynkami, szkoda czasu i pięniędzy bo można się tylko zrazić

miałem chinskiego QSHAVE który generalnie jest polecaną maszynką no i o ile golenie było całkiem ok (bo to podróbka niemieckiej maszynki) tak całokształt do dupy, bo zaoszczędzili na rączce i maszynka jest źle wyważona
  • Odpowiedz
@mit-nick: jak sobie wyrobiłeś odpowiedni skill to pewnie tak jest, przy braku skilla to może (ale nie musi) skończyć się pokaleczoną twarzą (z autopsji)
  • Odpowiedz
@Uri_: ja pokazuje kierunek, nie mowie co lepsze czy gorsze. Jak ktos chce sprobowac z czym to sie je, to budzetowa maszynka z chin w zupelnosci wystarczy. Wiadomo ze materialy i jakosc nie ta, ale tez nie wiadomo jaki typ kupic.
  • Odpowiedz
@Uri_: Mam ten Rossmanowski pędzel syntetyczny i działa rewelacyjnie.
Ale od mydła Proraso lepszy jest dowolny krem do golenia Bond który można kupić w Rossmanie albo Carrefourze.
  • Odpowiedz