Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
Trening z dziś. Siady w tempie lekko, belt squat, pchanie sleda i inne rzeczy, których nie nagrałem.

Belt squat na tej silce jest bardzo średni. Przede wszystkim ma takie zabezpieczenia, że w każdej chwili moze ciężar spaść, jeśli się go lekko ruszy. Ale to nic.

Te sledy to dokładalem po talerzu aż cały sled zapełnilem i zrobiłem 3 takie serie przez całą salę i z powrotem. Fajne cwiczneie, nogi pięknie odcina. Robię go głównie dlatego, że jestem ciekawy tego ćwiczenia, a akurat w piątki jestem na silce gdzie ten sled jest. Polecam w każdym razie spróbować.

#mikrokoksy #silownia #latajacydywan #trojboj
DywanTv - Trening z dziś. Siady w tempie lekko, belt squat, pchanie sleda i inne rzec...
  • 13
@In_thrust_we_trust: Powiedziałbym, że to jest problemem jeśli jest to spory ruch biodrem i zamiana prawie całkowicie w good morning. U mnie to występuje w niewielkim stopniu, bo w sumie siadam mocno spionizowany, ale widać, że przez to sztanga się przesuwa do przodu - to jest błędem i chciałbym to poprawić.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pjerun: W belt squat (tak się nazywa) możesz dużo więcej kg założyć i nie meczysz góry ciała. Ja tutaj w głównej serii robiłem cbyba 120 kg a przełożenie jest 1:1 na tej maszynie. Nie ma takiego hantla na silce ( ͡ ͜ʖ ͡) do tego jest dość wygodne (pomjajajc te krzywą i niebezpieczna maszynę). Nigdy też nie robiłem w sumid siadow z hantlem, ale jeśli mówisz
@DywanTv: przyznam szczerze, że nigdy nie widziałem żeby ktoś cwiczył na tamtej maszynie ^^ Domyślam się, że do wykonywania tego ćwiczenia potrzebuje pasa? Szukam jakiś alternatyw do klasycznych przysiadów i zaciekawiła mnie ta "maszyna"
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pjerun: Tak. Potrzebujesz pasa. Spytaj kogoś z obsługi o pas do podczepiania ciężaru to ci go dadzą. Tylko uważaj na ten bolec, który blokuje cały ciężar. Są tam luzy i może wszystko spaść.

Ta maszyna nie zastąpi przysiadow, bo góra ciała jest praktycznie wyłączona, ale jest dobrym uzupełnieniem.

Malo kto na niej ćwiczy, bo mało kto wie co to jest xD W sumie 2x tylko widizlem belt squat na silce, z