Wpis z mikrobloga

Ten płacz studentów i uczniów jest niesamowity o to, że trzeba chodzić na uczelnie/do szkoły. Jak jeszcze uczniów zrozumiem to studentów nie ma szans. Poszli na studia i się dziwią, że trzeba się uczyć albo co gorsza... jeździć na uczelnie. Po co oni w ogóle poszli na studia? Ja sobie elegancko jeżdżę na uczelnie (student 3 roku) i codziennie się modlę żeby nie zamknęli, #!$%@? siedzenie w domu. Tak to elegancko spotkam się z kimś, czegoś się nauczę, porobie jakiś pomiarów/badań i jest w pytę, po to szedłem na polibude aby czegoś się nauczyć a nie siedzieć przed kompem i walić konia #studbaza #koronawirus
  • 48
@Kalesony1939: skonczylem studia 14 lat temu. Moze i wyklady mozna zrobic zdalnie, ale dla mnie np pójście na uczelnie to byla okazja zeby poznac nowe osoby. Pozniej takie znajomosci pomogly bo mozna sie bylo razem przygotowac do egzaminow, skolowac pytania z zeszlych lat itp. Niektóre znajomosci pomogly znalezc prace. Z niektórymi osobami znam sie do dzis. Nie wiem czy tyle w zyciu bym osiagnal gdyby studia byly zdalne
@Kalesony1939: Ale czaisz, że jak jesteś na wykładzie to Ci profesorek nawija jakiś temat to nie ma jak w podstawówce, że poczeka aż zrobisz notatki. Tylko albo robisz notatki albo słuchasz i starasz się zrozumieć. Bo nie wierze, że najpierw słuchałeś ze zrozumieniem, a potem na przerwie zrobiłeś notatki xd Dlatego wykłady zdalne są zajebiste, bo masz wszystko nagrane i dany wykład możesz gurwa STUDIOWAĆ.
@Kalesony1939: tu nie chodzi o naukę tylko o to w jaki sposób jest przekazywana wiedza i jakiej jakości. Na swoim przykładzie powiem, ze skończyłem budownictwo na etapie studiów magisterskich. W tej chwili jestem przebranżowiony do IT, a w budownictwie staram się rozkręcić swoją działalność. Jeśli czegoś brakuje na uczelniach polskich to rozmów i większej ilości zajęć z zakresu tego jak rozkręcić swój biznes po studiach. Niestety na uczelniach kształci się w
Po co oni w ogóle poszli na studia?


@Kalesony1939: po to że na dużej części przedmiotów bycie to jest strata czasu? przykład - studia informatyczne, już w dniu rozpoczęcia miałem wiedzę programistyczną na poziomie takim gdzie mógłbym zaliczyć wszystkie przedmioty związane z programowaniem przez kolejne lata, ale i tak trzeba było chodzić na jakieś ćwiczenia i wykłady(XD), mieliśmy tylko jeden przedmiot gdzie ćwiczenia i całość zaliczenia była online, wykłady prowadzone były