Wpis z mikrobloga

Rynek matrymonialny jest idealnym przykładem tego jak działa dziki kapitalizm czyli mokry sen wszystkich #konfederacja i #4konserwy. Tak jak rynek finansowy i rynek pracy są jeszcze jakoś regulowane (podatki, prawo, jakieś kodeksy pracy etc które zapewniają najbiedniejszym jeszcze jakieś podstawowe prawa) tak na rynku matrymonialnym panuje istne prawo dżungli. To tutaj zasada pareta (80/20) ma dobrze widoczne zastosowanie w praktyce. Rodzisz się atrakcyjny - wygrałeś życie. Rodzisz się nieatrakcyjny - masz p--------e. I do tego, jak to zwykle bywa w takim systemie, większość ludzi która urodziła się na dnie drabiny społecznej na tym dnie pozostanie na zawsze, ponieważ mają zbyt mało zasobów aby brać udział w równej walce z lepiej urodzonymi i wejść kiedykolwiek w #zwiazki albo mieć #s--s. Dobrze widać to na przykładzie #tinder. Jak ktoś rodzi się z-----y to zazwyczaj nic mu nie pomoże.

Dlatego tak bardzo dziwią mnie osoby spod tagu #blackpill albo #przegryw które wspierają mocno kapitalistyczne "wolnorynkowe" pomysły według korwina. Tak jakby... już jeden "wolny rynek" dał wam solidnego kopa w dupę, nie macie dosyć?
  • 126
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Laukaer: To raczej nie jest intuicja, tylko obserwacja. Po prostu mam dużą rodzinę i mogę sobie porównać życie moich licznych cioć z życiem moich jeszcze liczniejszy kuzynek oraz przede wszystkim z marnym życiem mojej starszej wyzwolonej siostry. Wszystkie moje ciocie pochodzą ze wsi i wyszły za mąż koło 20-tki. Obserwuje ich życie od małego. Na siedem sióstr tylko jedna ożeniła się z chadem. Reszta wujków to typowe beciaki. I nie
  • Odpowiedz
@Blackmore: Świetny, merytoryczny komentarz który widziałbym w postaci znaleziska na głównej, a nie w odpowiedzi na gównowpis op-a. Jak zrobisz znalezisko to zawołaj ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Blackmore:
Byłbyś w stanie poprzeć stanowcze działania? Gdyby alternatywą było gnuśnienie do końca życia? Nie posiadasz już żadnych iluzji, więc nie powinieneś mieć oporów, przed stosowaniem najskuteczniejszych strategii.
  • Odpowiedz