Wpis z mikrobloga

Jaką witaminę d3 polecacie? Jakaś różnica jest między konkretnymi firmami? Bo ceny np. na allegro znacznie się różnią. 2000 jednostek starczy czy celować w 4000? Z dodatkiem k2 czy obędzie się bez? Są też wersje z omegą ale dużo droższe i kiedyś pamiętam jak suplementowałem sobie omegę to ludzie kazali łykać po 5-6 tabletek bo podobno ilość w jednej tabletce nic nie da. Może jeszcze coś ogólnie dorzucić? Jakiś magnez? Witaminę c?
Chce to połykać do dużo czasu spędzam przed komputerem, więc tego słońca brakuje. Sporo pracuje. Odzywa się stres związany z pracą. Zaniedbałem trochę miskę i sport, a alko też sporo wpadało ostatnio. Chce to zmienić i myślę nad wsparciem się jakimiś suplementami.
#zdrowie #medycyna #suplementy #witaminy #witaminad3
  • 29
  • Odpowiedz
@Vadzior: W składzie czy jest dwutlenek tytanu, to jest podawane w ulotce, na produkcie. Ja kupuje sobie flaszkę (witamina D rozpuszczona w oleju roślinnym), to jest witaminka w kroplach, ale daje się na wlewkę do gardła jakąś część butelki, zamiast łykać codziennie, wciągam 100000IU i mam na pół miesiąca, czy nawet miesiąc odfajkowaną wit. D.
  • Odpowiedz
@KollA: Ok, dzięki.
Tak napisałeś o tym dwutlenku tytanu to u różowej w jej lekach to jest nawet ( ͡° ʖ̯ ͡°) lekach, nie suplementach...
  • Odpowiedz
@Vadzior: Polecam Ci ja i nie tylko ja ale wiele osób które testowało suplememty z witamina d: Firma "Dr Jacobs" . Witamin D3 Forte. 2k UI na krople. 40zl za butelkę 900 kropel.
Generalnie Dr Jacobs robi najlepsze suplementy witaminowe ale niestety drogie. Do kupienia w aptece, sklepie zielarskim lub na Allegro.... tez z apteki.

A teraz najwazniejsze: Zanim zaczniesz cokolwiek brać, Zbadaj poziom witaminy D. Inaczej suplementacja nie ma sensu
  • Odpowiedz
@Bigbluee: Nie no aż tak szaleć to mi się nie chce. Po prostu słyszałem często, że ktoś brał i mu zamulenie przeszło. I to osoby bez żadnych tam badań. Po prostu tak się wspomóc czymś. Może placebo. Nie wiem. Nie jest ze mną też tak źle aby iść do lekarza. Sporo stresu, co weekend alko, no trzeba z tym skończyć.
  • Odpowiedz
@Vadzior: To jest witamina zdrowia i witalności która ma wpływ na absolutnie wszystkie organy a co ciekawe, jej poziom organizm sam odczuwa. Gdy latem jesteś na słońcu to czujesz że żyjesz. Jak słońce jest #!$%@? jesienią i zimą i nie ma właściwości takich jak latem to następuje drastyczny spadek witaminy D i zjazd do zajezdni tak jakby kładł się do snu zimowego. Obecne normy są z dupy i branie 2k to
  • Odpowiedz
@Bigbluee: Nie no xD nie mam czasu na zgłębianie tego tematu. Nie jest ze mną aż tak źle xD może kiedyś gdy będę miał więcej czasu. No nic, 2000 mało to wrzucę 4000. Do tego jakiś magnez i może trochę witaminy C. No a przede wszystkim ogarnę więcej czasu na sport i gotowanie.
  • Odpowiedz
@PiersiowkaPelnaZiol: Dr Jacobs. D3 Forte. 2k UI w jednej kropli. Koszt 40zl. 900 kropel w butli. Ja kupuje na Alledrogo w aptekach wystawiających tam swoje produkty bo darmowa dostawa na smarcie :)
Tylko sprawdź 2 razy bo są też D3 zwykle i tam jest 0,8k UI na krople. Musi być forte. Róż ia się chyba kolorem na butelce.
  • Odpowiedz
@Bigbluee: a może być z k2? Jej podobno nie można przedawkować.

https://allegro.pl/oferta/dr-jacobs-witamina-d3-k2-mk7-kosci-zeby-forte-7182043180

Czy o to ci chodzi?

https://allegro.pl/oferta/witamina-d3-forte-w-kroplach-z-lanoliny-jacobs-7006634558

Tu jest 600 kropel.

I mógłbyś mi powiedzieć kiedy przyjmować? Przed snem zawsze brałem.

Od 2 lat pracuje wieczorami

A wcześniej rok na nocki typowo.

Jak brałem witaminę to inny człowiek byłem. (Brałem ta wignatol około 10 kropel)
  • Odpowiedz
@PiersiowkaPelnaZiol: Może być z K2 razem a przy większych dawkach nawet powinno być spożywane to i to. Ja mam te 2 witaminy osobno bo dużo bardziej się to opłaca gdy jedzą 3 osoby.
K2 mam od firmy Aura. Jakies 27zl za butelkę i zawsze kupuje 2 bo kończy się dwa razy szybciej niż D3.
Jesli sam będziesz jesc to rzeczywiście połączenie D3+K2 będzie dla ciebie najwygodniejsze i wystarczające.
Kiedy brać? Ja
  • Odpowiedz