Wpis z mikrobloga

Jaką witaminę d3 polecacie? Jakaś różnica jest między konkretnymi firmami? Bo ceny np. na allegro znacznie się różnią. 2000 jednostek starczy czy celować w 4000? Z dodatkiem k2 czy obędzie się bez? Są też wersje z omegą ale dużo droższe i kiedyś pamiętam jak suplementowałem sobie omegę to ludzie kazali łykać po 5-6 tabletek bo podobno ilość w jednej tabletce nic nie da. Może jeszcze coś ogólnie dorzucić? Jakiś magnez? Witaminę c?
Chce to połykać do dużo czasu spędzam przed komputerem, więc tego słońca brakuje. Sporo pracuje. Odzywa się stres związany z pracą. Zaniedbałem trochę miskę i sport, a alko też sporo wpadało ostatnio. Chce to zmienić i myślę nad wsparciem się jakimiś suplementami.
#zdrowie #medycyna #suplementy #witaminy #witaminad3
  • 29
  • Odpowiedz
@PiersiowkaPelnaZiol: Nie wiem skąd takie informacje.... Jest dokładnie odwrotnie bowiem zwiększenie dawkowania wit D powoduje jej zwiększenie poziomu we krwii oraz zwiększenie ilości wapnia we krwii. To tak w największym skrócie. I teraz witamina K2 odpowiada za transport wapnia tam gdzie powinien trafić czyli do kości i do zębów głównie. Dlatego łączy się te 2 witaminy w 1 produkt bo współdziałają ze sobą. Nie ma chyba żadnych negatywnych skutków brania witaminy
  • Odpowiedz
@PiersiowkaPelnaZiol: Możesz zmniejszyć do 6k ale mniej nie ma sensu bo zacznie spadac poziom. Ja obecnie dla utrzymania poziomu nie jem codziennie. Aby utrzymać, wystarczy tygodniowo przyjąć okresloną dawkę. 2 razy w tygodniu jem 30k UI.

Aby podnieść, należy spożywac codziennie. Utrzymanie jest dużo prostsze niż podniesienie poziomu.
  • Odpowiedz