Wpis z mikrobloga

Jest ktoś tutaj kto przez Covida i możliwość całkowitej pracy zdalnej wyprowadził się z dużego miasta na wioskę/mniejszą miejscowość? Chodzi mi o to, że nie chcę brać kredytu tak szczerze, a chciałbym mieć wciąż możliwość pracy zdalnej jako Java Dev... Jest to ryzykowne posunięcie, ale wydaje mi się że praca zdalna chyba wciąż będzie możliwa w przeciągu najbliższych 10 lat, co myślicie?

#programowanie #pracait #pracbaza #korposwiat
  • 14
@jaca_66: myślę, że całkowita praca zdalna, przeprowadzka na jakąś wioskę i odcięcie się od cywilizacji to słaby pomysł. przebywanie w okół ludzi (zwłaszcza ambitnych) działa motywująco do pracy i nadarza się więcej okazji by coś sprawniej załatwić i czegoś się dowiedzieć, np. spotykając kogoś przypadkowo na korytarzy i zagadując do niego.
@jaca_66: gdyby nie studentki, lepsze wyjście na świat (lotnisko, kolej), znajomi ze studiów, dziewczyna, hobby, rozrywka, to może bym wrócił na wieś ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@jaca_66: jeśli nie siedzisz całe dnie w domu to nie polecam. Pracuję zdalnie, a chętnie przeprowadził bym się z wiochy do miasta wojewódzkiego, bo tutaj po prostu nie ma co robić. Do tego mam wrażenie, że powietrze jest bardziej zanieczyszczone niż w dużych miastach, bo ludzie palą syfem.