Wpis z mikrobloga

Co #!$%@?ła Poczta Polska to ja nawet nie wiem xD

Właśnie wyciągnąłem awizo z 26.10 dotyczące paczki UD662761391NL oraz, że jest opłata 10,50zł. Dziwna sprawa, bo teraz wszystkie paczki z Chin są już z podatkiem. Wklepałem w Alipaczka: https://alipaczka.pl/?track=UD662761391NL i nadana była 25.10. Ale jaja się robią, gdy wpisze się to w PostNL... Otóż jest to paczka z kwietnia xD Nie mam pojęcia nawet co w niej jest. "Przypadkowo" paczka trafiła do sortowni w PL 2 lipca, akurat, aby można było naliczyć VAT.

Cyrku jednak ciąg dalszy - właśnie byłem na poczcie, aby odebrać zgubę. I co? POSZŁA DO ZWROTU. Tak, próba doręczenia 26.10 (pracuję zdalnie, więc #!$%@?, a nie próba doręczenia) oraz dzisiaj (28.10) rano wysłali ją z powrotem, ponieważ jej nie odebrałem XD

#pocztapolska #aliexpress #alipaczka #postnl
BetPay - Co #!$%@?ła Poczta Polska to ja nawet nie wiem xD

Właśnie wyciągnąłem awi...

źródło: comment_1635429377fPOv84BzhWNf8bID5R0mqM.jpg

Pobierz
  • 9
@BetPay: To list nierejestrowany, a nie paczka. Jakby to była paczka to miałbyś doręczona do drzwi, a tak jest to tylko przesyłka która doręcza się do skrzynki, a że pewnie miała powyżej 2cm szerokości to jest awizowana i jest to prawidłowe doręczenie takiej przesyłki (gownoprzesylka, gownojakosc)

Reszty nie umiem skomentować bo jest to dziwne.
@Andczej: @haosek: Właśnie odebrałem przesyłkę, okazało się, że była jeszcze w samochodzie listonosza - spokojnie by się zmieściła do skrzynki, nawet próbowałem teraz.

Teraz kolejna cudowna rzecz - Opłata VAT 2zł (nie mam pojęcia na jakiej podstawie to policzyli, value było wpisane 1,5$) oraz opłata procedury, czy jakkolwiek to się nazywa,8,50zł XD
Okazało się, że za VAT nie można zapłacić kartą XD. Musiałem kupić kopertę za 30 groszy,
@haosek: Już nie wspomnę o tym w jaki sposób kolega chciał dostać do skrzynki przesyłkę na której ciąży dopłata. ¯\_(ツ)_/¯

"Przypadkowo" paczka trafiła do sortowni w PL 2 lipca, akurat, aby można było naliczyć VAT.

@BetPay: 1 lipca była jeszcze u operatora holenderskiego.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BetPay:
Można zapłacić kartą w placówce, to pod tym względem niczym nie różni się od zapłaty kartą za wpłatę na rachunek bankowy.
Co do wypłaty gotówki, to są dwie opcje: Cashback lub wypłata w kasie innego banku. Druga opcja ma często dużą prowizję.