Wpis z mikrobloga

Używanie nazw do Suszu cbd typu Super Lemon Haze, amnesia haze, Og Kush i tym podobne to oszustwo i kradzież!

W Polsce zgodnie z przepisami, dopuszczone są wyłącznie odmiany znajdujące się katalogu odmian roślin rolniczych, publikowanych przez Komisję Europejską. Na tej liście znajdują się tylko konopie włókniste (siewne).
Każda z tych odmian jest odmianą konopi indyjskiej,która jest zakazana w Polsce, niezależnie od stężenia THC.

Lista odmian

Gdyby sama nazwa była myląca to jeszcze, ale zobaczmy opis jednego z suszy cbd o nazwie Sour Widow:

Susz Konopny CBD Sour Widow to krzyżówka Sour Diesiel i White Widow. Hybryda z najwyższej półki.

Autor opisu grubo poleciał, jaka krzyżówka, jaka hybryda? Przecież hybryda to mix sativa i indica. Przecież każdy susz w Polsce to Cannabis Sativa L

Dodam, ze Sour Widow jest odmianą pozbawioną CBD, jest to odmiana bogata w THC i zawiera trochę CBG.

Dla osoby, która nie ma pojęciach o konopiach jest to oszustwo. Ponieważ są to bardzo kultowe odmiany, pojawiające się w piosenkach, filmach, forach, ze nawet osoba, która nigdy nie jarała, będzie kojarzyć nazwy.

Dobra, mirku, ale czemu jest to kradzież?

Już tłumacze, pomijam fakt, ze prawnie nazwy znanych suszy są zastrzeżone znakiem towarowym. To wyobraźcie sobie sytuacje: Pracujecie nad szczepem konopi kilka lat inwestując w to kupę czasu i kasy. Po pewnym czasie metodą prób i błędów otrzymujecie piękną cytrusową odmianę konopi. Walczycie o prawa konopi, wygrywacie po kilkunastu latach liczne nagrody, budujecie markę na podstawie kultowej już odmiany super lemon haze. A całkiem niedaleko ktoś bierze waszą nazwę, tłumacząc, ze to tylko nazwa handlowa.

Powoli widzę nadzieje, rozmawiam z producentami suszy i chcą nazywać swoje produkty swoimi nazwami.
Takim suszem jest Sour Zebra w moim sklepie, ale też inny sklep znany na wykopie @Palexpres stosuje swoje nazwy i współpracuje z producentami, którzy chcą budować markę hodowcy, nie wstydzący się swojego produktu.

W następnym odcinku pogadamy o maksymalnym stężeniu CBD w suszu i jakie triki (czytaj: oszustwa) stosują sprzedawcy cbd w Polsce.


Przepraszam, za mój styl pisania, boli mnie głowa i ciężko było mi się skupić, a obiecałem sobie, ze dzisiaj to napisze.

#cbd #waporyzacja #wykopjointclub #narkotykizawszespoko #marihuana #thc #wykopoweziolo #konopie
  • 24
znany na wykopie @Palexpres stosuje swoje nazwy i współpracuje z producentami, którzy chcą budować markę hodowcy, nie wstydzący się swojego produktu.


Tutaj bym się nie rozpędzał, bo Pan paleexpress znany jest głównie z szotów konopnych nazwanych ukradzionymi nazwami zwykłych strainów :)

A tak to bardzo spoko wpis, ciekawe czy ktoś się kiedyś weźmie za jakieś regulacje tego syfu, bo aktualni sprzedawcy tworów konopnych zachowują się jak diler-seba, który za każdym razem sprzedaje
@demonox:

A tak to bardzo spoko wpis, ciekawe czy ktoś się kiedyś weźmie za jakieś regulacje tego syfu, bo aktualni sprzedawcy tworów konopnych zachowują się jak diler-seba, który za każdym razem sprzedaje „mocarny lemon hejzik prosto z holki”


Trwają już rozmowy nad tym tym, sporo kasy można ugrać. Problem, ze nazwy nalezą do różnych firm.

Co do #hempshot i również #greenout według opisu stosują profile terpenowe tych odmian, co jest bardzo
@grajkoo: Odbija się to negatywnie na rynku, ale powoli koniec nadchodzi dla tych pseospecow.
Widzisz ja w poniedziałek jadę na hodowle kolejnego suszu, sprawdzić czy nie używają PGR i innych niezbyt zdrowych metod. Jak wszystko będzie dobrze to wprowadzamy nowy produkt na rynek, dodatkowo ich susz pojawi się u nasz w sklepie.

Chłopaki z GreenJungle hodowcy Sour Zebra pracują już nad kolejną odmianą, zajmie im to pewnie z rok-dwa, ale będzie
Dodatkowo zastrzeżenie znaku towarowego przynajmniej dla jednej z odmian ich nie dotyczy, bo to inny rodzaj produktu.


Czemu ich to nie dotyczy? Idealnym przykładem są wszystkie produkty spożywcze, nie możesz napisać ze wykorzystujesz składnik X do produkcji swojego produktu stosując tańszy zamiennik, bo zaraz ktoś się tym zainteresuje i zapłacisz ogromne kary. Nawet jeżeli finalny produkt wyglada i smakuje tak samo. Dlaczego ma być inaczej w przypadku szotów konopnych?
@demonox: Wiesz co to była kategoria coś o roślinach, nie znam się na tym za bardzo.

Ale sprawdziłem znak towarowy Lemon Haze i zastrzeżony jest na całym EU w kategorii:
Wyciągi z roślin leczniczych; Odżywcze suplementy diety; Suplementy ziołowe; Suplementy diety dla ludzi nieprzeznaczone do celów leczniczych; Napoje z dodatkami dietetycznymi; Odżywcze suplementy diety; Lecznicze dodatki do żywności; Mieszanki do picia w proszku z dodatkami odżywczymi; Olejki lecznicze

Dla mnie jeszcze
Ale co z tego ze dodajesz tam chemiczne izolaty terpenów znajdujących się w prawdziwych odmianach. Skoro do produkcji nie wykorzystujesz danej odmiany, nie powinieneś używać jej w nazwie, bo może to mylić klienta <

@demonox: czyli jednak syntetyczne... Ale tak jakby mają te same właściwości
@WakeupPoland: (PGR) regulatory wzrostu rośli. Odkładają sie w roslinie, w czasie palenia wnikają do krwioobiegu. Bardzo szkodliwe, zależnie od grupy PGR.

Najbardziej szkodliwe będą PGR, również mogą być niektóre nawozy nie należące do grupy pgr. Również np ''płukanie'' suszu. Czy dodawanie sztucznie terpenów i izolatu cbd (mogą być zanieczyszczone)