Wpis z mikrobloga

@dorszcz: Jak to #!$%@? elektrownie jądrowe zajmują dużo miejsca.

A farmy słoneczne i wiatrowe to niby malutkie są? Co oni myślą, że przydomową fotowoltaiką zasilą przemysł produkujący im co roku srajfony? Ja #!$%@?ę, nie jestem denialistą klimatycznym, zgadzam się z koniecznością transformacji energetyki z wielu względów praktycznych również (a chociażby żeby Rosja upadła i sobie głupi ryj rozwaliła), ale ci wszyscy "pro-eko aktywiści" to robią taką krecią robotę (czy też niedźwiedzią
@dorszcz: tak naprawdę przez swoje oderwanie od rzeczywistości i bzdury jakie wygadują "zieloni" jedyne co robią to zniechęcają do ekologii. Przecież wiadomo że wszyscy chcemy żyć na zdrowej planecie, ale to co oni mają w głowach i jakie by chcieli pomysły wcielać w życie przechodzi ludzkie pojęcie.
@dorszcz: No wiadomo, bo farmy wiatrowe i solarne to można zawieszać w powietrzu, a w ciepełku między kolektorami solarnymi i panelami fotowoltaicznymi ogrzewają się w chłodne zimy lisy, kuny, jenoty i tak dalej, i tak dalej XD.

W sensie wiem, że z Twojej strony to ironia ukazująca debilizm ekologów, ale ja po prostu nie rozumiem, jak można mieć tak powierzchowny tok myślenia, zupełnie pozbawiony podstaw merytorycznych i sprzeciwiający się wszelkim regułom
@fantazm: to już tak całkiem poważnie, to jest jakieś bezkrytyczne myślenie o zielonej energii wsord ekologów i wyszukiwanie problemów z czapy dla atomu. Jakbym wierzył w teorie spiskowe to bym powiedział, że takie rzeczy są nakręcane przez spindoktorow środowisk związanych z paliwami kopalnianymi. Z jednej strony dostarczasz absurdalne argumenty blokujące inwestycje dla ekofili, z drugiej strony ich osmieszasz. Na koniec dnia głównym źródłem energii są dalej węgiel i ropa
@dorszcz:
Owszem. W Polsce może być to też spowodowane, że im wolniej będziemy dokonywać naszej transformacji energetycznej, tym boleśniej będzie ona później przebiegać, co może być na rękę Niemcom i Rosji. Rosja specjalizuje się w szantażu energetycznym, zaś Niemcy zawsze z nią romansują, jak tylko Polska jest pomiędzy nimi.

Bez transformacji energetycznej i gospodarczej nasza cywilizacja rypnie, a i to bez zmian klimatycznych, bo zaczną się wojny o pozostałe jeszcze nieodnawialne
Na proatomowym fanpage obalają argument zielonych, że elektrownie atomowe zajmują dużo miejsca (???)


@dorszcz: Podasz nazwiska któregoś z zielonych który ten mit rozpowszechnia? Głupio by było gdyby się okazało że ten mit zielonych krąży wyłącznie wśród konserw.
ale ci wszyscy "pro-eko aktywiści" to robią taką krecią robotę


@fantazm: wiekszosc z nich dobrze wie, że jest bezuzyteczna i niepotrzebna wiec na sile znajdują sobie zajęcie
A ci co ich finansują wychodzą z założenia, dziel i rządź i elo. Robią syf, zajmują ludzi i wzniecają konflikty. O lobby które tam z tyłu funkcjonuje nie wspominając. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@dorszcz: w byciu debilem najpiękniejsze jest to że ty nie wiesz że jesteś debilem, to ludzie do okoła ciebie wiedzą że nim jesteś i to oni z tobą muszą się użerać....nie ma co się spodziewać wiele po zielonych