Wpis z mikrobloga

Cześć, pytanie - właścicielka mieszkania, które wynajmuję - oświadczyła mi ostatnio, nawet nie zapytała czy mam czas itd., że w czwartek przyjdą ludzie oglądać to mieszkanie o 18, umowa kończy mi się za miesiąc, a wczoraj w dodatku dowiaduję się, że jeszcze kolejni w ten sam dzień o 20. Czy ona ma takie prawo? Czy to jest tylko i wyłącznie moja dobra wola, że ich wpuszczę? Bo dla mnie to jakaś kpina, bez pytania, oświadczenie, jeszcze kolejni o 20 xD w umowie nie ma takiego zapisu. Umowę do końca listopada mam.
#mieszkanie #wynajem #pytanie #prawo #nieruchomosci #deweloperka
  • 81
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@siaraczi: Agencja od której wynajmowałam rok temu #!$%@?ła mi identyczny numer. 10 rano, zaraz po nocce ktoś miał mi wbić na chatę, dali nam całe 3 dni na oswojenie się z tą decyzją xD Nawet nam kaucji nie zwrócili, chociaż mieszkanie zostawiliśmy wysprzątane na błysk i nie mieli żadnych zastrzeżeń. #!$%@? w dupę takim właścicielom, serio.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@PiccoloGrande: to niezły transport szafy z wniesieniem i skręceniem, bo chłop zarysowal 2cm fragment okleiny xD gdybyś z czymś takim wyjechał to średnio rozgarnięty najemca by po prostu założył sprawę cywilną i byś oddał praktycznie całość pomniejszoną o drobna kwotę współmierną do uszkodzenia tego typu co u OP'a, pewnie jakieś 100 czy 200 zł. Ostatecznie i tak byś wyszedł na gruby minus za same koszty sądowe + ewentualnego zastępstwa procesowego dla
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@siaraczi: tak w ogóle to po tonie w jakim napisałeś SMS widać, że jeszcze masz mleko pod nosem xD

Pisze się, że się nie zgadzasz zgodnie z brakiem takiej zgody w umowie i tyle, a nie elaborat, że masz własne życie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PiccoloGrande: mógłbym mieć 16, nie trzeba studiować prawa ani być prawnikiem żeby przeczytać dosłownie 1 ustawę. Ośmieszyłeś się tylko, mega słabe z twojej strony
  • Odpowiedz
@Baylon: Faktycznie jest dosyć zabawnie, gdy poucza mnie w kwestiach prawnych smarek z pierwszego miesiąca (xD) studiów prawniczych, który ledwo podpisał pierwszą w życiu umowę najmu na pokoik, a sprawy sądowe widział co najwyżej w serialu.
No ale cóż, ja się pośmieje, Ty się pośmiejesz, śmiech to zdrowie ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • Odpowiedz
W porządku, czy nie w porządku, warto szukać porozumienia bo szybko może się okazać, że umowa jest bezlitosna dla najemcy.


Wynajmujący nie szuka porozumienia jak widać ze screenów.

Zaintrygowały mnie te zamki za >2k (ʘʘ). Dobra wkładka do drzwi kosztuje 100 zł, no ale ok.


I jak znajdziesz kogoś, komu nadepnąłeś na odcisk, to będziesz tych wkładek wiele wymieniał.

@PiccoloGrande:
  • Odpowiedz
No dobrze, mam uważać na przestępców bo mogę paść ich ofiarą. W porządku ¯_(ツ)_/¯.


@PiccoloGrande: Sam przed chwilą mówisz, że jak Ci się wynajmujący nie spodoba, to będziesz go #!$%@?ł na kosztach i wymyślał "koszt wniesienia szafy".

Więc jak chcesz być dla kogoś #!$%@?, to nie zdziw się jak Ci tym samym odpowie.

Jesteś naprawdę komiczny w tym wątku, na co wiele osób już zwróciło uwagę.
  • Odpowiedz
@rzep: Nie nie, ja tylko powiedziałem, że jeśli ktoś bardzo chce się trzymać umowy to ja nie mam z tym problemu, ale takowy problem może mieć najemca, gdy zamiast ugodowo się dogadać będziemy analizować zapisy umowy.

wymyślał "koszt wniesienia szafy".


@rzep: Wymyślał? Sam mam na plecach ją wnosić? xD Są wyspecjalizowane firmy, które za odpowiednią opłatą to zrobią.

wiele osób już zwróciło uwagę


@rzep: Wiesz gdzie to mam?
  • Odpowiedz
Nie nie, ja tylko powiedziałem, że jeśli ktoś bardzo chce się trzymać umowy to ja nie mam z tym problemu, ale takowy problem może mieć najemca, gdy zamiast ugodowo się dogadać będziemy analizować zapisy umowy.


@PiccoloGrande: Może takie teksty działają na ludzi z twojego otoczenia. Sens tego co mówisz jest jasny i nie zgrywaj debila.

Wymyślał? Sam mam na plecach ją wnosić? xD Są wyspecjalizowane firmy, które za odpowiednią opłatą to
  • Odpowiedz
@rzep: a czemu to wynajmujący ma wymianiać/naprawiać cokolwiek? To najemca ma obowiązek przywrócić uszkodzone przedmioty do stanu w dniu wynajmu. I tak np. jeśli najemca nie znajdzie części zamiennej do tej szafy, bo np. producent nie oferuje części zamiennych to kupi całą szafę, wymieni front albo zatrudni stolarza, który zalaminuje na nowo płytę. Podobnie najemca ponosi wtedy koszty transportu/wniesienia/zniesienia/montażu danego przedmiotu. I to wszystko nie oscyluje w granicy 100-200zł. Wynajmujący wcale
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PiccoloGrande:

Prosto na twój łysiejący łeb, może na łupież ci pomoże ( ͡° ͜ʖ ͡°).

widzę przechodzimy do argumentów ad personam


Gościu, do ciebie nawet nie trzeba nic pisać, sam się złomujesz xD trochę mi ciebie szkoda, bo tacy pieniacze nie mają przyjaciół i ludzie szybko się na takich poznają. Miłego życia, czarna lista
  • Odpowiedz
a czemu to wynajmujący ma wymianiać/naprawiać cokolwiek? To najemca ma obowiązek przywrócić uszkodzone przedmioty do stanu w dniu wynajmu. I tak np. jeśli najemca nie znajdzie części zamiennej do tej szafy, bo np. producent nie oferuje części zamiennych to kupi całą szafę, wymieni front albo zatrudni stolarza, który zalaminuje na nowo płytę. Podobnie najemca ponosi wtedy koszty transportu/wniesienia/zniesienia/montażu danego przedmiotu. I to wszystko nie oscyluje w granicy 100-200zł. Wynajmujący wcale nie musi
  • Odpowiedz
@rzep: nie wymaga wymiany samochodu, ale lakierowania już tak - i to oryginalnym lakierem ¯\_(ツ)_/¯ pech, że usługi stolarskie bywają droższe od całego mebla z sieciówki. Ty nie masz pojęcia o czym piszesz. Czym innym jest zużycie sprzętu/wyposażenia w wyniku eksploatacji, a czym innym w wyniku niewłaściwego użytkowania. Z mojej strony EOT, bo taka dyskusja jest jałowa.
  • Odpowiedz
@UlanaGraszka:

nie wymaga wymiany samochodu, ale lakierowania już tak - i to oryginalnym lakierem ¯_(ツ)_/¯ pech, że usługi stolarskie bywają droższe od całego mebla z sieciówki.


No i zalakierowanie takiej dziury to 200-300zł jeśli już chcemy kogoś wzywać a nie "nowa szafa i wniesienie za 200zł".

Ty nie masz pojęcia o czym piszesz. Czym innym jest zużycie sprzętu/wyposażenia w wyniku eksploatacji, a czym innym w wyniku niewłaściwego użytkowania. Z mojej strony
  • Odpowiedz