Wpis z mikrobloga

Cześć, pytanie - właścicielka mieszkania, które wynajmuję - oświadczyła mi ostatnio, nawet nie zapytała czy mam czas itd., że w czwartek przyjdą ludzie oglądać to mieszkanie o 18, umowa kończy mi się za miesiąc, a wczoraj w dodatku dowiaduję się, że jeszcze kolejni w ten sam dzień o 20. Czy ona ma takie prawo? Czy to jest tylko i wyłącznie moja dobra wola, że ich wpuszczę? Bo dla mnie to jakaś kpina, bez pytania, oświadczenie, jeszcze kolejni o 20 xD w umowie nie ma takiego zapisu. Umowę do końca listopada mam.
#mieszkanie #wynajem #pytanie #prawo #nieruchomosci #deweloperka
  • 81
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 25
@siaraczi: ciesz się, że dostałeś oświadczenie od Januszki biznesu, jak kiedyś szukałam mieszkania to umówiłam się z facetem na oglądanie na konkretną godzinę, podał adres wszystko git. O umówionej porze dzwonię grzecznie domofonem, a tu odbiera jakaś pani i "oglądanie mieszkania? tak? nic nie wiem.." xd na szczęście była bardzo miła i normalna, wpuściła i pozwoliła obejrzeć, przeprosiliśmy, bo kto się spodziewał, że właściciel "zapomni" poinformować poprzedniego lokatora, że potencjalni
  • Odpowiedz
@siaraczi: Nieźle się zapowiada, wołaj :D

I nie daj się wrobić w jakieś wycieczki krajoznawcze po mieszkaniu. Jak byłam młoda, głupia i chciałam być w porządku wobec właścicielki mieszkania to się zgodziłam na taką akcję - pośredniczka pilnowała, żebym przypadkiem nie powiedziała czegoś poza kontrolą, więc czułam się jak małpa w zoo, coś okropnego. ( _) No i potem ta rozkmina - co to byli za ludzie
  • Odpowiedz
Czekam na nią o 19:30 to jej powiem co o niej myślę przy jej POTENCJALNYCH KLIENTACH.


@siaraczi: Nie wpuszczaj po takim tekście. Pamiętaj, jak wynajmujesz mieszkanie to właściciel traci prawo wejścia do niego. To jest twój dom i masz prawo nie wpuszczać do niego ludzi, których nie chcesz.

Nie ma znaczenia czy jesteś zajęty czy po prostu chcesz sobie posiedzieć na kanapie i obejrzeć film.
  • Odpowiedz
@siaraczi: Nie ma żadnego prawa włazić sobie kiedy chce do twojego mieszkania, tak jak dokładnie nikt nie ma prawa. To też jest oczywiście dla jej dobra. Ot wyobraź sobie że w trakcie jak ona sobie włazi coś ci zginie, pieniąze, komputer. Janusze wynajmowania mają nasrane w głowie i wydaje im się, że mogą wszystko jak nie mogą.

Nie wpuszczasz, jak będzie kręcić borutę to dzwoń na policję niech oni jej
  • Odpowiedz
że w czwartek przyjdą ludzie oglądać to mieszkanie o 18, umowa kończy mi się za miesiąc, a wczoraj w dodatku dowiaduję się, że jeszcze kolejni w ten sam dzień o 20


@SirSith: Ale to w będzie czwartek akcja
  • Odpowiedz
@siaraczi: na przyszłość - apka do nagrywania rozmów Ci się przyda, bo babka cwaniakuje i będzie już tylko dzwonić

Also: minęła ponad godzina, jak zarzutka, to nara
  • Odpowiedz