Wpis z mikrobloga

Pytanie do zwolenników Matty'ego Casha w reprezentacji: czy znacie choć jeden analogiczny przypadek w liczącej się reprezentacji? Chodzi mi o sytuację, gdy zawodnik nie urodził się, nie wychował piłkarsko, nie mieszkał, nie grał w kraju, który chce reprezentować a w dodatku nie zna języka? Długo się nad tym zastanawiałem i nie kojarzę w kadrze Francji, Hiszpanii, Niemiec, Włoch ani Węgier, Czech czy Słowacji takiego przypadku. My nawet nie wiemy, czy Matty Cash kiedykolwiek postawił nogę w kraju, którego ma być reprezentantem
#reprezentacja #pilkanozna
  • 69
@Kaczuszkaa: Według mnie to jest po prostu oszustwo. Co z tego, że wygrywamy mecze jako reprezentacja Polski, skoro nie grają w niej Polacy, tylko osoby uprawnione na zasadzie kombinacji i prawnych sztuczek. Mówimy tylko o 1 zawodniku, ale za chwilę może być ich więcej. Przecież istnieją rozgrywki klubowe, w których narodowość nie ma znaczenia i wtedy można sobie kibicować drużynie, w której Polak gra razem z Anglikiem
@Tadic, @Mfalme_Kitunguu: Nie umiem się do niego odnieść, na YT są filmy jak mówi po portugalsku. W dodatku grał w młodzieżówce tego kraju. Dziś można mówić, że Francuzi są lepsi od Portugalczyków, ale w 2013, gdy zaczynał grać w kadrze raczej tak nie było i nie wygląda to na sytuację, w której gość jest za słaby na Francję, więc zostaje Portugalczykiem.

@Tadic Masz na myśli Ballotelego? No to wytłumacz mi
Tym tokiem rozumowania, zidane powinien grać w reprezentacji Algierii jak jego brat, ozil w Turcji, i tak dalej. Są przepisy, które warunkują w jaki sposób piłkarz może grać dla danej reprezentacji.


@Kaczuszkaa: No nie, bo obaj ci goście to wychowankowie odpowiednio francuskiego i niemieckiego systemu szkolenia. Ja uważam, że kryterium nie powinno tyle dotyczyć narodowości, bo jednak to nie jest wojna czy polityka a sport, to powinno się koncentrować wokół sportowej