Wpis z mikrobloga

Pytanie do zwolenników Matty'ego Casha w reprezentacji: czy znacie choć jeden analogiczny przypadek w liczącej się reprezentacji? Chodzi mi o sytuację, gdy zawodnik nie urodził się, nie wychował piłkarsko, nie mieszkał, nie grał w kraju, który chce reprezentować a w dodatku nie zna języka? Długo się nad tym zastanawiałem i nie kojarzę w kadrze Francji, Hiszpanii, Niemiec, Włoch ani Węgier, Czech czy Słowacji takiego przypadku. My nawet nie wiemy, czy Matty Cash kiedykolwiek postawił nogę w kraju, którego ma być reprezentantem
#reprezentacja #pilkanozna
  • 69
  • Odpowiedz
@MartinoBlankuleto: Ale tak naprawdę jakie to ma znaczenie? Spełnia warunki potrzebne do reprezentowania danego kraju, otrzymuje obywatelstwo, może grać. Czym jest spowodowany ten ogólny ból dupy, ludzi, którzy krzyczą, ze nie powinien?
  • Odpowiedz
@Kaczuszkaa: Według mnie to jest po prostu oszustwo. Co z tego, że wygrywamy mecze jako reprezentacja Polski, skoro nie grają w niej Polacy, tylko osoby uprawnione na zasadzie kombinacji i prawnych sztuczek. Mówimy tylko o 1 zawodniku, ale za chwilę może być ich więcej. Przecież istnieją rozgrywki klubowe, w których narodowość nie ma znaczenia i wtedy można sobie kibicować drużynie, w której Polak gra razem z Anglikiem
  • Odpowiedz
@Tadic, @Mfalme_Kitunguu: Nie umiem się do niego odnieść, na YT są filmy jak mówi po portugalsku. W dodatku grał w młodzieżówce tego kraju. Dziś można mówić, że Francuzi są lepsi od Portugalczyków, ale w 2013, gdy zaczynał grać w kadrze raczej tak nie było i nie wygląda to na sytuację, w której gość jest za słaby na Francję, więc zostaje Portugalczykiem.

@Tadic Masz na myśli Ballotelego? No to wytłumacz mi
  • Odpowiedz
Tym tokiem rozumowania, zidane powinien grać w reprezentacji Algierii jak jego brat, ozil w Turcji, i tak dalej. Są przepisy, które warunkują w jaki sposób piłkarz może grać dla danej reprezentacji.


@Kaczuszkaa: No nie, bo obaj ci goście to wychowankowie odpowiednio francuskiego i niemieckiego systemu szkolenia. Ja uważam, że kryterium nie powinno tyle dotyczyć narodowości, bo jednak to nie jest wojna czy polityka a sport, to powinno się koncentrować wokół sportowej
  • Odpowiedz
@MartinoBlankuleto: Kevin-Prince Boateng, bracia Amrabaat, Owen Hargreaves(zagrał dla Anglii zanim miał transfer do United), Jermaine Jones, Michail Antionio, Sofiane Feghouli, Platini(zagrał jeden mecz dla Kuwejtu xD) i pewnie jeszcze wielu innych.
  • Odpowiedz
@Deamoon:
-Oliver Neuville(Niemcy),

Diego Costa, he speaks Portuguese and basically goes with that when he tries to speak Spanish, anyone who studied Spanish for a year at school probably speaks better spanish than him lol

-David Regis(USA),

-Carl Jenkinson (Finlandia)
  • Odpowiedz