Wpis z mikrobloga

Pytanie do zwolenników Matty'ego Casha w reprezentacji: czy znacie choć jeden analogiczny przypadek w liczącej się reprezentacji? Chodzi mi o sytuację, gdy zawodnik nie urodził się, nie wychował piłkarsko, nie mieszkał, nie grał w kraju, który chce reprezentować a w dodatku nie zna języka? Długo się nad tym zastanawiałem i nie kojarzę w kadrze Francji, Hiszpanii, Niemiec, Włoch ani Węgier, Czech czy Słowacji takiego przypadku. My nawet nie wiemy, czy Matty Cash kiedykolwiek postawił nogę w kraju, którego ma być reprezentantem
#reprezentacja #pilkanozna
  • 69
  • Odpowiedz
@CzaryMarek: To wtedy to już zupełnie, Messi by grał dla Hiszpanii, Ronaldo dla Anglii. Wyobrażasz sobie wtedy reprezentacje jakiś mniejszych krajów, z których piłkarze są ściągani? Taki Nedved w reprezentacji Włoch :)
  • Odpowiedz
@MjentowaKupka: Ale to są wszyscy imigranci, którzy przyjechali do Włoch żyć i pracować. Takich przypadków rzeczywiście jest wiele. Coś mnie ominęło z Cashem? Mieszka w Polsce od kilku lat i tutaj sobie układa życie, zakłada rodzinę i gra w Podbeskidziu? Moim zdaniem ten człowiek nigdy nie był w Polsce
  • Odpowiedz
@Kaczuszkaa: Ronaldo dla Anglii? Przecież on do 18 roku życia grał w Portugalii. No ja nie miałbym nic przeciwko Messiemu w Hiszpanii, bo uważam, że to oni go stworzyli i pewnie w Argentynie by tak nie urósł.
Hiszpania jest jego piłkarską ojczyzną.
Ja mówię o wyszkoleniu do 18-20 roku życia, a nie o tym, że ktoś w wieku 25 lat sobie wyjeżdża do Włoch i po 5 latach miałby grać we
  • Odpowiedz
@CzaryMarek: No dobra, to Lewandowski dla Niemiec, bo to oni go stworzyli, nie znicz, nie lech, bo dopiero zaczął błyszczeć po kilku sezonach w BL. Wskaźnikiem miałoby by być gra w klubie od 18 do 21 roku życia, czy kiedy się dopiero zawodnik zaczyna nadawać do reprezentacji? Trochę szukacie dziury w całym, tak jak powiedziałeś, sport to nie polityka, i po co tam mieszać. Przepisy mówią, że może grać dla Polski
  • Odpowiedz
@Kaczuszkaa: Przecież on wyjechał do Niemiec w wieku 24 lat, jako król strzelców ekstraklasy.
Jakby nie błyszczał to by go w życiu Dortmund nie wziął.
Tylko że już wiadomo, że to prezydent mu pomoże z tym obywatelstwem, więc to nawet nie jest standardowa procedura pozyskiwania obywatelstwa, a zwykłe kupczenie obywatelstwem by poprawić jakość kadry.
Nie szukam dziury w całym, tylko to wy szukacie całości w dziurze. Rozgrywki reprezentacyjne opierają się na
  • Odpowiedz
@CzaryMarek: Jakoś nie widzę, żeby piłka reprezentacyjna w jakimkolwiek stopniu na tym traciła.
Do tego, nie jest to tak zero jedynkowe jak mówisz. W obojętnie jakich ligach są trenerzy z zagranicy. Lewandowski jest w najlepszej formie dopiero jak jest w Niemczech, nie jak był w Polsce i nie ważne ile miał lat. Czyli formę pozwoliła mu poprawić niemiecka myśl szkoleniowa, Niemiecki i Hiszpański trener (jeszcze Włoski i Niemiecki drugi raz). To
  • Odpowiedz
@Kaczuszkaa: Fajnie, a ja się utożsamiam z Kirgistanem, jestem w związku z tym Kirgistańczykiem? Tak bardzo się utożsamia że całe życie mieszkał w Anglii i nie znał nawet języka polskiego, a o obywatelstwo zaczął się starać dopiero kiedy potrzebne mu było do gry w naszej reprezentacji, w której zaczął chcieć grać dopiero w momencie kiedy uświadomił sobie że na grę w kadrze Anglii nie ma szans. Cash wychował się w Anglii,
  • Odpowiedz
@MartinoBlankuleto: Aktualnie w reprezentacji Węgier są np. Nego, Orban, Holender. Wszyscy urodzeni w innych krajach, nie mówią po węgiersku, a niektórzy nawet nie mają węgierskich korzeni. Słabo ten research robiłeś bo takich przypadków wcale nie jest mało
  • Odpowiedz
@Don_Pelayo: Osoba matki, czyli krew. Jakby tego nie negować, jeżeli babka była Polką, czy matka, to należy mu się obywatelstwo, i możesz wygadywać co Ci się podoba :). Nie jest to nadawanie z dupy obywatelstwa, tylko przespieszenie operacji, co się czasem zdarza.
Jak Twoi rodzice, babka, czy tam dziadek jest Kirgistańczykiem, i również obowiązuje prawo krwi, to dlaczego nie? Nawet jak nie znasz języka ani nic.
  • Odpowiedz
Ismaïl Aissati


@dam98: Orban tak. Nego to imigrant, który przyjechał na Węgry żyć, mieszkać i pracować. Holender to totalnie od czapy przykład, w Serbii jest diaspora węgierska, która nigdzie nie wyjechała, tylko się granice pozmieniały. Gość od U-17 związany z węgierska kadrą i Honvedem. Piszesz, że sporo przypadków, a tylko Orban i Boateng pasują pod tą sytuację, choć nie wiem jak u Boatenga z językiem

@Kaczuszkaa Osoba matki, czyli krew. Matrylineaż
  • Odpowiedz
@Kaczuszkaa: No to niech przejdzie takie same procedury jak inni ubiegający się o obywatelstwo, zresztą czy jeśli nie miałby możliwości gry w reprezentacji to nadal ubiegałby się o to obywatelstwo? nie, ubiega się o nie tylko i wyłącznie dlatego że chcę grać w reprezentacji. Tu nie chodzi o kwestię obywatelstwa, niech sobie i je dostanie, ale i tak nie powinno się go powoływać bo nie jest Polakiem, ty tak na serio
  • Odpowiedz
@Don_Pelayo: #!$%@? głupoty. Do czego miałby mu być paszport w takim razie? XD Mam kumpla, który od urodzenia mieszka w Niemczech i nie ma paszportu polskiego mimo rodziców z Polski, wychowania w polskiej kulturze i perfekcyjnej znajomości języka. Zapytałem go czemu nie wyrobi to zadał mi pytanie "po co?". #!$%@? się z papierologią i łażenie po urzędach nie ma sensu jeżeli nic za tym nie idzie. Brak papieru oznacza tylko brak
  • Odpowiedz
Jakoś nie widzę, żeby piłka reprezentacyjna w jakimkolwiek stopniu na tym traciła.


@Kaczuszkaa: Traci tak samo jak kobiecy sport traci na obecności transseksualnych kobiet, owszem są silniejsze, lepsze, ale po to są kategorie kobiet żeby nie startowali w nich ludzie z męską budową ciała, hormonami i całą przewagą jaka z tego wynika. Podobnie z reprezentacją, w pewnym momencie, jeżeli UEFA i FIFA się nie ockną, może się zrobić z tego parodia,
  • Odpowiedz
@MartinoBlankuleto: No, ale ty chcesz #!$%@? dosłownie identyczny przypadek casha czy co? XD każdy przypadek jest inny. Np. Nego nie ma korzeni Węgierskich, nie mówi po Węgiersku, nie urodził się na Węgrzech, reprezentował Francję gdy miał ku temu okazję i według ciebie ma większe prawo reprezentowac Węgry niż Matty Polskę?
  • Odpowiedz