Wpis z mikrobloga

Pracownik przyszedł do mnie ze świstkiem potrzeby odliczania mu kosztów dojazdu do pracy ze względu na dojazd z innego miasta. Do rozliczen PIT.
Wynajmuje mieszkanie na miejscu bez umowy, ale miejscem jego zameldowania (zamieszkania, które deklaruje) jest miejscowość 400km od miejsca pracy i od razu widać, ze raczej sobie nie dojeżdża tyle codziennie w dwie strony ( ͡º ͜ʖ͡º) Puścić to do księgowości, żeby sobie sami to wyjaśniali czy od razu mu powiedzieć, ze to chyba nie ma prawa przejść? :D
#prawopracy #kadry #pracbaza
  • 37
@nicnieslyszalam: Nie wiem jakie są między Wami relacje do końca. Jeśli relacja to pracownik działu kadr i pracownik to twoje zachowanie jest mega nieprofesjonalne i naganne. Jeśli się dobrze znacie to wtedy rzeczywiście mogłaś tak postąpić i to spoko :) gdyby się uparł to sama mogłabyś mieć problemy z powodu nie przyjęcia tego. Jako pracownik kadr możesz co najwyżej sprawdzić to pod względem formalnym czy wszystkie pola są wypełnione a nie
@trafilem_w_wolny_login: Widze chłopski rozum mocno ( ͡° ͜ʖ ͡°) #!$%@? jak potłuczona to autorka tego posta i ty jej wtórujący :) Ona nie jest od oceniania tego, tylko od przyjęcia dokumentu. Nie może tego robić bo nie ma do tego uprawnień ani wykształcenia. Idąc tym tokiem rozumowania to jaka odległość jest w porządku? 65km? 78km? Czy może 89km jest ok a 90km już nie? Bo baba z
@trafilem_w_wolny_login: niestety dalej kierujesz się chłopskim rozumiem i nie umiesz zrozumieć różnicy między działaniem prawnym a działaniem technicznym. To jest analogiczna sytuacja jakby OPka sprawdziła dowód pracownika przy podpisywaniu umowy o pracę i nagle stwierdziła że wzrost jest nie ten bo "na pewno nie ma 180 cm wzrostu tylko 175 cm i ja nie przyjmuje tego dowodu". Po coś są normy i obowiązki ustawowe aby odpowiedzialni ludzie je weryfikowali i ustalali.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@zebatykocur: a dlaczego kontrola ma przyjść do firmy? Ta nie ma w obowiązku znać miejsca aktualnego zamieszkania pracownika, ma mieć jedynie adres korespondencyjny. Kontrolowany będzie podatnik przecież za indywidualne zeznanie podatkowe. Jeśli księgowość albo pracownik odpowiedzialny za te sprawy nie mają wiedzy na temat stanu faktycznego to jak mają informować o tym że coś może być nie tak.