Wpis z mikrobloga

Pracownik przyszedł do mnie ze świstkiem potrzeby odliczania mu kosztów dojazdu do pracy ze względu na dojazd z innego miasta. Do rozliczen PIT.
Wynajmuje mieszkanie na miejscu bez umowy, ale miejscem jego zameldowania (zamieszkania, które deklaruje) jest miejscowość 400km od miejsca pracy i od razu widać, ze raczej sobie nie dojeżdża tyle codziennie w dwie strony ( ͡º ͜ʖ͡º) Puścić to do księgowości, żeby sobie sami to wyjaśniali czy od razu mu powiedzieć, ze to chyba nie ma prawa przejść? :D
#prawopracy #kadry #pracbaza
  • 37
@nicnieslyszalam:
"Panie Zenku, ja to zaniosę do księgowości ale mogą być problemy z US, myśli pan że warto ryzykować? Rozumie pan że w razie czego to jest nie do obronienia i że to pańskie ryzyko?"

Wystarczy zadzwonić i tak powiedziec, jakby co pan Zenek nie powinien mieć pretensji później że "on nie wiedział a ten wykopek #!$%@? mu nie powiedział"

Ja rozumiem że to dorosły człowiek i powinien zdawać sobie sprawę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 338
@nicnieslyszalam: myślę, że nie do Was należy ocena czy ten kwit czy cokolwiek dostanie i będzie on ważny. Podatnik może zadeklarować miejsce zamieszkania zgodne z aktualnym pobytem w zeznaniu rocznym i wtedy może wykazać, gdzie faktycznie mieszka. Do US należy kontrola, czy dane podane przez podatnika są zgodne i ewentualna dalsza weryfikacja. Jeśli ma zamiar kłamać w zeznaniu - niech to robi. Przecież nie obciąża tym firmy. Jak na moje to
@nicnieslyszalam: No jest głupi, ale nie z tego powodu że podał takie miejsce zamieszkania tylko dlatego, że cię posłuchał i się tym zasugerował xd kim w ogóle jesteś, żeby doradzać w takim zakresie? Przecież twoim obowiązkiem jest przełożenie papieru z jednej szufladki do drugiej xd Teraz pytanie: jesli gość np podałby adres zamieszkania w Warszawie na Zlotej 44 to też byś mu tego nie przyjęła "bo raczej tam nie mieszka"? xD
świstkiem potrzeby odliczania mu kosztów dojazdu do pra


@nicnieslyszalam: no ale z jakim swistkiem? Kazdemu przysluguje takie odliczenie poprzez pomniejszenie kwoty podatku o 300zl miesiecznie (gdy inne miasto) lub 250 gdy dojazdy w obrebie miasta. I takie odliczenia sa z automatu naliczane w kadrach. Jak chce wiecej to musi bilety przedstawić.

Bilety ci przyniósł zeszlego miesiaca dzien w dzien na 400 kilometrów w te i spowrotem?
Czy co ci przyniósł ze