Wpis z mikrobloga

Często wiele osób pyta, dlaczego nie lubię (czy inni wykopowicze nie lubią) użytkownika @LuckyStrike
Odpowiedz na to pytanie jest prosta. Ten człowiek podważa fakt istnienia zbrodni chińskiego reżimu totalitarnego. Wyobrażacie sobie, żeby zagraniczny korespondent w III Rzeszy mówił: "z tymi żydami to kłamstwo, żyją sobie spokojnie, a polaków to nawet do niemiec przywozimy do pracy". Albo w ZSRR: "nie ma wielkiego głodu, w zsrr żyje się cudownie wszyskim". Co byście o takiej osobie sądzili? I takie osoby były, Stalin nazywał ich "pożytecznymi idiotami". Chiny także ściągają sobie "białe małpy" żeby skakali im w myśl chińskiej propagandy, żeby robić dobry PR na świecie. To jest to samo.
Dlatego pluje na każdego prochińskiego dzbana.

Ja nie wiem, jak w 2021 roku można pisać, że każdy wie co się wydarzyło, a potem pytać o dowody. Nie wiem czy w Chinach jest wikipedia, ale w artykule tam są nawet źródła. A wiecie co się stało na placu Tienanmen? Wjechały na plac pełen studentów czołgi, które rozjechały pare (czy parenaście) tysięcy protestujących. A szczątki szpalono i wrzucono ich prochy do kanalizacji. Czy to jest według was normalny kraj?
https://en.wikipedia.org/wiki/1989_Tiananmen_Square_protests_and_massacre
A może ludobójstwo Ujgurów jest normalne?
https://en.wikipedia.org/wiki/Uyghur_genocide
A istnieje jeszcze tysiące spraw, jak Tybet, jak niszczenie opozycji. A nie mówię tutaj już o błachych, jak niszczenie środowiska, gdzie w Chinach bije to rekordy i partia komunistyczna, ma w------e na klimat i na środowisko (smog z Chin dociera do Seulu, stolicy Korei) i oceany (bo chiny swoje zanieczyszczenia czy śmieci wrzucają do rzek)

to wszystko jest potwierdzone, pomimo tego, że istnieje blokada informacyjna z Chin i do Chin. O ilu zbrodniach ZSRR czy III Rzeszy dowiadywał się świat z opóźnieniem?

#neuropa #4konserwy #chiny #tosachiny #raportzpanstwasrodka
W.....m - Często wiele osób pyta, dlaczego nie lubię (czy inni wykopowicze nie lubią)...

źródło: comment_1635154810fWRmJoOw74lJ52XIGeB0As.jpg

Pobierz
  • 214
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie zdziwiłbym się gdyby Wielka i Słuszna Partia by płaciła temu typowi za tą obrzydliwą propagandę i wybielanie tego kraju. Mam nadzieje, że przynajmniej za to dostaje porządny hajs, bo jak robi za drobne/za darmo, no to xD


@SirSherwood: w Chinach każdy obcokrajowiec, szczególnie z Europy Zachodniej, Ameryki Północnej, Izraela i Australii oraz Japonii i Płd. Korei jest inwigilowany na potęgę, od urządzeń mobilnych, przez maile, do życia prywatnego włącznie.
  • Odpowiedz
@Wedam: hahahahhahahaha teraz to ześ d-----ł


@LuckyStrike: Jaki z ciebie jest propagandzista to jest c--j xD.

Sposób w jaki omijasz tematy zakazane w Chinach pokazuje tylko, że zdajesz sobie sprawę z tego co się tam dzieje, po prostu masz to w dupie bo szkoda takich fajnych biznesów kręconych z Chińczykami. Moralnie to ci się kręgosłup
  • Odpowiedz
rozjeżdżamy czołgami jak ci studenci na Placu Niebiańskiego Spokoju.


@Flypho: Tylko chciałbym dodać, gdyż to może nie być jasne dla większości, że nie występuje w powyższym zdaniu żadna przenośnia ani hiperbola – żołnierze mieli rozkaz miażdżyć gąsienicami ludzi na papkę, by szczątki można było następnie zmyć do kanalizacji.

Druga sprawa, że inicjatorem fali protestów ogółem była frakcja, wg której ówczesny rząd był, co do zasady, za mało komunistyczny/socjalistyczny – a
  • Odpowiedz
Jakby chłop tu pisał prawdę o tym co się dzieje w Chinach to po pół roku dostałby nakaz opuszczenia tego k--------a


@FuriousViking: Tak, mogłoby tak właśnie być (zwłaszcza, jeśli gość jest tam jako przedsiębiorca).

Wiem, bo sam rozważam wyjazd do Chin na dłużej, więc jak przez np. 2 lata nie będę pisał nic złego o Chinach, to pewnie dlatego;) Aczkolwiek prawdopodobnie wtedy nie będę już na Wykopie... Inna sprawa, że
  • Odpowiedz
@LuckyStrike typie to napiszesz co się stało na tym placu w 89? Bo ja nie wiem. Nigdy o tym nie słyszałem a chętnie bym się dowiedział. A ty odpisujesz na jakieś głupkowate komentarze , pomijając ten najważniejszy, o co prosiło cię kilka osób.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Wedam: zaraz się debile zleca i powiedzą, że co ma mówić skoro cenzura. Ma krwa nic nie mówić, bo nie ma obowiązku robić z siebie pajaca na yt, pokazywać c---i i wypierać zbrodni chińskiego reżimu
  • Odpowiedz