Wpis z mikrobloga

Często wiele osób pyta, dlaczego nie lubię (czy inni wykopowicze nie lubią) użytkownika @LuckyStrike
Odpowiedz na to pytanie jest prosta. Ten człowiek podważa fakt istnienia zbrodni chińskiego reżimu totalitarnego. Wyobrażacie sobie, żeby zagraniczny korespondent w III Rzeszy mówił: "z tymi żydami to kłamstwo, żyją sobie spokojnie, a polaków to nawet do niemiec przywozimy do pracy". Albo w ZSRR: "nie ma wielkiego głodu, w zsrr żyje się cudownie wszyskim". Co byście o takiej osobie sądzili? I takie osoby były, Stalin nazywał ich "pożytecznymi idiotami". Chiny także ściągają sobie "białe małpy" żeby skakali im w myśl chińskiej propagandy, żeby robić dobry PR na świecie. To jest to samo.
Dlatego pluje na każdego prochińskiego dzbana.

Ja nie wiem, jak w 2021 roku można pisać, że każdy wie co się wydarzyło, a potem pytać o dowody. Nie wiem czy w Chinach jest wikipedia, ale w artykule tam są nawet źródła. A wiecie co się stało na placu Tienanmen? Wjechały na plac pełen studentów czołgi, które rozjechały pare (czy parenaście) tysięcy protestujących. A szczątki szpalono i wrzucono ich prochy do kanalizacji. Czy to jest według was normalny kraj?
https://en.wikipedia.org/wiki/1989_Tiananmen_Square_protests_and_massacre
A może ludobójstwo Ujgurów jest normalne?
https://en.wikipedia.org/wiki/Uyghur_genocide
A istnieje jeszcze tysiące spraw, jak Tybet, jak niszczenie opozycji. A nie mówię tutaj już o błachych, jak niszczenie środowiska, gdzie w Chinach bije to rekordy i partia komunistyczna, ma w------e na klimat i na środowisko (smog z Chin dociera do Seulu, stolicy Korei) i oceany (bo chiny swoje zanieczyszczenia czy śmieci wrzucają do rzek)

to wszystko jest potwierdzone, pomimo tego, że istnieje blokada informacyjna z Chin i do Chin. O ilu zbrodniach ZSRR czy III Rzeszy dowiadywał się świat z opóźnieniem?

#neuropa #4konserwy #chiny #tosachiny #raportzpanstwasrodka
W.....m - Często wiele osób pyta, dlaczego nie lubię (czy inni wykopowicze nie lubią)...

źródło: comment_1635154810fWRmJoOw74lJ52XIGeB0As.jpg

Pobierz
  • 214
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W sumie to szanuję robienie z siebie idioty, tak to "Tiananmen Square" coś tam świta ludziom, ale jak ktoś jest na usługach rządu komunistów to systematycznie ten temat można podbijać w gorących i szerzyć świadomość o zbrodniach chińskich komunistów.
  • Odpowiedz
@Wedam: Ej nie piszcie tak o @LuckyStrike , bo puchatek już się przygląda jego działaniom w internecie i zaraz lada moment zjedzie mu social score do 0 i nie będzie mógł już na wykopie trollować. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Nie zdziwiłbym się gdyby Wielka i Słuszna Partia by płaciła temu typowi za tą obrzydliwą propagandę i wybielanie tego kraju


@SirSherwood: Ja bym się zdziwił gdyby nie płaciła. Przecież takie Chiny mają w swoim interesie zadbanie o jakiś PR w Europie i Stanach. Nie można przez całe dekady jechać tak jak oni jechali do tej pory wizerunkowo. Zwłaszcza w epoce rozwoju świadomości ekologicznej. Byliby idiotami, gdyby nie robili nic w
  • Odpowiedz
@Wedam: Taka ciekawostka: Chińczycy na ogół nie mają pojęcia co naprawdę dzieje się w Xinjiang i uważają wiadomości płynące z zachodu za wrogą propagandę. W tym przekonaniu wspomagają ich lokalne media podsuwając ładne obrazki z nowoczesnych i zautomatyzowanych plantacji bawełny. Są też tacy co uważają, że rzeczywiście jest coś na rzeczy, ale rząd wie co robi "cywilizując" Ujgurów. Generalnie temat już dawno ucichł, głośno było o tym parę lat temu.
  • Odpowiedz
może mordują opozycję, ale zobacz jaką mam żonę, no patrz. Czego nie patrzysz przegrywie

XD


@Frank_Forsyth:
Nie zastanawia ilu wykopków wyłączyło y sumieniem gdyby miało taka żonę i miało biznes w Chinach. To jest dopiero ciekaw pytanie! :-)
  • Odpowiedz
ale skończ kretynie ok, wasza gadka jest tak cienka jak wasze CV, źródłem informacji są obiektywne źródła a nie płatny pajac bez kręgosłupa który za miskę ryżu czyta z kartki co Partia kazała

@ostr: Kolejny...
Ktoś Ci płaci za te wysrywy? Bo tylko idiotę obchodziłoby co każe partia w kraju po drugiej stronie globu - kraju do którego nawet palcem na mapie nie zawędrujesz, nawiasem co do tego ma taki
  • Odpowiedz
@Wedam: Ten typ to mega zakompleksiony odpad społeczny, który uciekł na drugi koniec świata gdzie chwali się że przytulił jakąś Azjatkę. Za każdym razem jak to widzę łapie mnie straszna żenada. Ewidentnie chory na łeb człowiek.
  • Odpowiedz