Wpis z mikrobloga

#programowanie #java Czy tylko mi się wydaje, że pierwszy rozdział "Thinking in Java" mógłby zostać z powodzeniem zastąpiony dwoma stronami wyjaśnienia idei programowania orientowanego obiektowo zamiast tego ogromnego i niezrozumiałego przeze mnie tekstu? Ominąłem końcówkę, przeszedłem do rozdziału drugiego, a tam znowu opisy niepotrzebne wcale na starcie, zamiast przejścia od razu do konkretów. W dalszej części książki jest podobnie? Pytam, bo nie mam zamiaru się męczyć z takim językiem i sposobem tłumaczenia i chyba zmienię źródło wiedzy. :<
  • 17
  • Odpowiedz
@Ricz: powiem tak: 1 i 2 rozdział to istna telenowela. Kod zobaczysz dopiero na 3 rozdziale. Od siebie polecę: przeleć na szybko javastart pierwsze 2 rozdziały i przejdź do ToJ rozdział 3. Bo połowy trzeciego jest tylko lepiej :)
  • Odpowiedz
@RetSnom: To zaproponujesz coś poza kursami w sieci do nauki Javy? Nie chcę uczyć się od anonimowych osób, wolę książki.

@Dyzajash: Poczytam, sprawdzę zaraz, czy nie będę musiał nadal tego tłumaczyć na polski. A TiC++ mnie nie bardzo interesuje, od C++ mam Symfonię. No i przyznać trzeba, że język bez porównania - Symfonia dla kompletnych debili programistycznych, a TiJ chyba dla inżynierów napisana z tego, co widzę na początku.
  • Odpowiedz
@Ricz: jak chcesz coś prostego w odbiorze to bierz "Java. Przewodnik dla początkujących. Wydanie V". Obecnie nie ma nic lepszego dla początkujących. A jak chcesz coś bardziej złożonego to ta sama seria tylko dopisek 'Kompendium Programisty'.
  • Odpowiedz
@Ricz: Nie wiem co masz do "anonimowych osób", autorów książek też nie znasz osobiście przecież. Z kursów internetowych polecam Derek Banas, thenewboston. Świetne są filmiki lynda.com - jest essential i advanced (polecam motzno) - płatne, ale są promocje na tpb ( ͡° ͜ʖ ͡°) . Jak bardzo jednak tego nie chcesz to słyszałem, że head first java jest dobra na początki, a później zajrzyj tutaj: http://www.wykop.pl/wpis/6104050/mireczky-jakas-literatura-tutoriale-inne-do-javy-c/
  • Odpowiedz
@Ricz: wlasnie z tego powodu nie moglem przez ta ksiazke przebrnac i wzialem sie za tutoriale w necie+ kodzenie. Mozesz poszukac sobie z serii "head first" (po polsku "Rusz glowa") czy nie ma niczego o javie SE. Mimo ze to sa kursy typowo pod certyfikat to podoba mi sie forma prowadzenia ksiazki ("amerykanska" ale w pozytywnym tego slowa znaczeniu)
  • Odpowiedz
@RetSnom: @kociolpociol: Polskie tutoriale na YT dają radę (np. CoraxTheTutor)? Nauczę się składni równie dobrze, jak z książkami? Mam wątpliwości, dlatego zastanawiam się, czy warto.
  • Odpowiedz
@Ricz: Ja jechałem z amerykańskich tutoriali, (nie wiem jak polskie, podejrzewam że są podobne) i dla mnie lepiej działały - pobudzały do myślenia, często 10minutowy filmik oglądałem 30minut bo wiele zagadnień po drodze badałem w dokumentacji. Książkę bym pewnie bezmyślnie przeczytał...
  • Odpowiedz
@Ricz: to co powiedział @RetSnom: tutoriale to dobry pomysl. Pomysl nad prosta apka jaka chcesz zrobic, przerób wstepne tutoriale w necie a potem i a jak coś nie działa to i tak dokumentacja i stackoverflow.

Tl;dr po prostu koduj :)
  • Odpowiedz