Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hihi_jery: jak wyżej. #!$%@? z badaniami , wykopki jak zwykle wiedza lepiej ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Takich badań jest mnóstwo. Drugi link na dokładkę.

https://www.mdpi.com/2076-2615/10/4/727

Chwila z google i widać ile kolektywna wiedza wykopków warta. Nic ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Just_Piotrek: Wątróbka to nadjedzenie. Pamiętam za gówniaka kiedyś jem u babci rosół zrobiony oczywiście z całej kury, wiec po rosołku pora na mięsko. Cały przekrój do wyboru. Probuje szyjke.. meh takie se. Probuję serce.. ujdzie, ale raczej nie, po czym sięgam po wątróbkę i niebo w gębie. Jako dosyć wybredna osoba za dzieciaka, akurat wątróbka tak mi zasmakowała, że głowa mała :D Jak była robiona na obiad z cebulką to zawsze
pierwsze badanko z brzegu, bo więcej czasu mi się nie chce tracić na ekspertów

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7706357/


@p4wl: Tak ci czasu szkoda, że nawet tego badania nie przeczytałeś XD
1. To jest badanie z Iraku XD
2. Na badanych 20 próbek wątroby:
- w żadnej nie przekroczono dopuszczalnej zawartości kobaltu, niklu, chromu, kadmu
- miedź przekroczona we wszystkich, ale to nie jest jakiś super toksyczny pierwiastek
- podobnie cynk - we 2 przekroczona,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Karbostyryl: no tak bo w Iraku to kurczaki mają inny metabolizm metali niż gdzie indziej na świecie. Ale przecież wypok wie lepiej i się metale w watrobie nie gromadzą! Tyle plusów nie mogą się mylic.

Czyli miałem racje, rtec, olow. O tym konkretnie pisałem, sprawdź sobie spoiler w moim pierwszym poście.

No i drugie linkowalem pod pierwszym, wnioski te same.

Smacznego, dla mnie eot, jedzcie co chcecie ( ͡
@p4wl: standardy hodowli drobiu w Iraku są jednak znacznie niższe od tych europejskich. Tak ogólnie, to widać, że ciężko u Ciebie z myśleniem i wnioskowaniem, ale dalej możesz wklejać losowe badania pod tezę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Czyli miałem racje, rtec, olow. O tym konkretnie pisałem, sprawdź sobie spoiler w moim pierwszym poście.


@p4wl: pisałeś też o kadmie, ale nie pykło - nigdzie nie był poziom przekroczony XD

no tak bo w Iraku to kurczaki mają inny metabolizm metali niż gdzie indziej na świecie


@p4wl: Ale paszę i wodę mogą mieć (i na 99% mają) inną. I nie trzeba być ekspertem, żeby się domyśleć, że standardy hodowli