Wpis z mikrobloga

@Aleksander_Wayne:

zabija wszystkie bakterie, smaży pleśń i jest już git?

Tak, ale niekoniecznie rozłóży toksyny już wyprodukowane przez te bakterie i pleśnie.
Z tym że w tym przypadku tuńczyk był jeszcze ok.
  • Odpowiedz
@sicknature: Tunczyk tak wyglada. Świeża ryba ma to do siebie ze w zasadzie nie pachnie niczym. Jak zaczyna się psuć to nie da się pomylić. Ja już od dawna nie patrzę na daty ważności tylko na to jak jedzenie wyglada i pachnie. Daty ważności to tylko taki bezpiecznik dla producenta. Coś musza napisać…
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sicknature: jak po przemyciu pod wodą dalej ci będzie śmierdzieć intensywnie, to ja bym wyrzucił. Raz czy dwa próbowałem takie mięsko z kurczaka jeść, musiałem mocno doprawiać żeby nie czuć zepsucia, ostatecznie poza sraczką nic mi nie było, ale sytuacja gdy musisz się zmuszać do jedzenia, zamiast delektować stekiem z tuńczyka to nie jest normalna sprawa i coś wartego wspominki.
  • Odpowiedz
@sicknature: #!$%@? widzę zlot ekspertów orzekł, te wybarwienia to są pozostałości po łuskach, nawet świeza ryba będzie miała takie same odcienie po zdjęciu warstwy skóry.


@girabaldi: Tyle że to nie jest część która jest of strony skóry, wygląda jakby się utleniło
  • Odpowiedz