Wpis z mikrobloga

No i przyszła kryska na matyska.
Od 2 dni regularnie widac zakładane blokady. Mam nadzieję, ze to szerzej zakrojona akcja w całym mieście, a nie tylko okolice skmki na Przymorzu.
Odpowiadam od razu tym co beda ich bronić. Jest to ulica domkow 2/3rodzinnych, na kazdej posesji jest podwórko/garaż, a na jednym koncu ulicy jest ogromny parking przy skmce, zaś na drugim maly, ale zawsze pusty, platny parking. Za to przejście chodnikiem to prawdziwy slalom miedzy autami ktore zostawily pol metra, praktycznie zawsze trzeba zejsc w którymś momencie na ulice. O przejsciu z walizka/wozkiem mozna zapomniec, plyty chodnikowe sa calkowicie rozjeb@ne
#gdansk #samochodoza #stopcham #patologiazewsi #bekazpodludzi
bambaryua - No i przyszła kryska na matyska. 
Od 2 dni regularnie widac zakładane bl...

źródło: comment_1634822707RYn11cu2Hk9q3TBfVEpLaf.jpg

Pobierz
  • 124
  • Odpowiedz
nie wysokość kary jest odstraszająca tylko jej nieuchronność,


@PanKracy582: kolejny bezobjawowy inteligent się objawił... Więc twierdzisz, że gdyby wysokość kary za takie parkowanie wynosiła 1 zł dziennie, kara byłaby nieuchronnie ściągana w 100%, to nikt by tam nie parkował?
  • Odpowiedz
Słupska


@bambaryua: a ona nie jest jednokierunkowa? Wygląda do tego na szeroką, więc jakby się uprzeć, to mogliby (przy odpowiednich przepisach) stawać po prostu na ulicy, ale nie, będą chorzy tydzień chodzić, jeśli choć jednym kołem na chodniku nie postawią
  • Odpowiedz
Ciekawe ile musi tak stać auto aby straż sama zdjęła blokadę. Lub co by było jak by dzwonić do nich żeby przyjechali zdjąć blokadę i nie pokazywać się i jak odjadą to za 10 minut znów dzwonić i tak cały dzień
  • Odpowiedz
jeśli choć jednym kołem na chodniku nie postawią


@MisPalkis: to w ogóle jest jakaś narodowa przypadłość. Nie mam fotki, ale ostatnio widziałem samochód zaparkowany w zasadzie całym zarysem na jezdni (też wystarczająco szerokiej), ale i tak jednym kołem musiał wjechać na chodnik chociaż na te kilka centymetrów jakby cokolwiek to zmieniało xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bladyatl: Zdejmują pod koniec swojej pracy czyli pewnie po 21 gdyż wtedy nie miałby kto ci jej na twoje żądanie zdjąć.
  • Odpowiedz
@bambaryua: Gdańska SM ma codzienne (prawie codzienne) obchody w okolicach Nowych Ogrodów i codziennie zakładają blokady w tych samych miejscach. Czysta maszynka pieniędzy, bo akurat tam nadziei nie ma, że się kiedyś skończy blokowanie chodników/parkowanie na przejściach dla pieszych/skrzyżowaniach. Ale liczę, że na Przymorzu się uda :)
  • Odpowiedz
  • 0
Co w przypadku, gdy wlasciciel samochodu ma w dupie i nie będzie dzwonil po straz miejska? Bedzie samochod stal rok i coś dalej się dzieje?
  • Odpowiedz
@bambaryua: @ZaQ_1: ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeżeli możecie żyć i funkcjonować bez samochodu to wam zazdroszczę. Niektórzy nie mają takiego wyboru ¯\_(ツ)_/¯. Często komunikacja zbiorowa to nie wybór. Szkoda tylko, że jak zwykle każdy widzi tylko czubek swojego nosa. I aktywiści, którzy nie potrzebują aut i samochodziarze, którzy parkują na chama.
  • Odpowiedz