Wpis z mikrobloga

Mirki, lecę sobie na Maltę Ryanairem.
Jestem w pełni zaszczepiony. Jakie dokumenty, oprócz EU Digital Covid Certificate muszę posiadać?

Sądziłem, że wystarczy wypełnić online dPLF oraz na powrót KLP, ale na stronie przewoźnika są jeszcze linki do:
- karty lokalizacji pasażera (wersja w 2 językach),
- deklaracja pasażera dla celów ochrony zdrowia publicznego (wersja w 2 językach)

Te kwity też trzeba drukować i wypełniać? Jeśli tak, to zarówno na wyjazd, jak i powrót? Nie mogę znaleźć informacji na ten temat i nie wiem teraz jak Ryanair będzie do tego podchodził...

#ryanair #podroze #loty #malta #samol
  • 27
@metalowy_pasterz: jak jest to pobierz i wypełnij, choćby nie mieli sprawdzać, a nawet jak dadzą w samolocie, to będziesz miał z głowy.

Dlaczego? Anegdota. Ktoś napisał w necie, że do Jordanii w Modlinie nie sprawdzali jordanskiego formularza. Super, nie trzeba wypełniać - pomyślało wielu. Kilka dni później jakiś Janusz płakał, że go nie wpuścili, bo nie miał tego papierka, jakim prawem i proszę oddać pieniądze za wynajęty samochód i hotele ¯\_(ツ)_/¯
@Panska_Skorka: nie wiem jak to jest w praktyce, lecę na początku listopada :)
Ale dPFL wypelniasz online po angielsku nie wcześniej niż 48 h przed wylotem na Maltę, natomiast polskie KLP przed powrotem do Polski (nie określili dokladnie ram czasowych, ale koniecznie przed odprawą powrotną). Do tego europejski certyfikat szczepienia, jeśli jesteś "full vaccinated". To są "must have".
Reszta to na moje wydziwianie przewoźnika, bo to będzie powielanie powyższych, ale mirek
@metalowy_pasterz: hej Mireczku, jaka pogoda na Malcie? Widzę, że przeciętnie około 20 stopni, ale jak w praktyce odczuwalna? tzn na kurtkę, sweterek, krótki rękawek? Jest szansa na kąpiel w morzu?
Czy na Malcie istnieje coś w rodzaju Veturilo, żeby się przemieszczać bezproblemowo rowerem?
Warto kupować ten bilet autobusowy na tydzień?
Jak z maseczkami, trzeba nosić?
@Panska_Skorka: pogoda jest spoko, od kilku dni trochę pochmurnie i wietrznie, ale nie jest zimno. Najlepiej krótki rękaw, a w razie czego zawsze mieć coś do zarzucenia (bluza, lekka kurtka), ja przez ostatni tydzień długie spodnie ubierałem tylko wieczorami. W morzu udało się nam wykąpać wczoraj, woda cieplejsza niż latem w Bałtyku. Jestem zmarźluchem, a wykąpać się udało, więc uważam się za dobre źródło informacji ( ͡° ͜ʖ ͡
@Panska_Skorka: Bilet autobusowy warto kupić, szczególnie, że trzeba się sporo przesiadać (zwłaszcza na gozo, gdzie wszystkie autobusy dojeżdżają do centrum wyspy - Victoria Bay, węzeł przesiadkowy). Maseczki wymagane w komunikacji i zamkniętych przestrzeniach. Maltańczycy przestrzegają tego bardziej niż Polacy.
@Panska_Skorka: sorki, że dopiero teraz odpisuję, nie widziałem powiadomienia.
Z tygodniowym biletem to zależy od tego jaki masz plan na Maltę. Ale zakładam, że chcesz pozwiedzać, więc wtedy jest to must have. Mi się spokojnie zwrócił w porównaniu z kupnem jednorazowych, no i dochodzi do tego wygoda.
Pogoda jak najbardziej na plus przez ostatni tydzień. Raz było wyraźnie chłodniej, a wczoraj/dziś odrobinę popadało. Długi rękaw zarzuciłem tylko raz. Choć ostatnie kilka