Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lIlIlIlI: no i wystarczy dzięki, jeszcze tylko pół roku i zamawiam ;-)
A tak serio, nadaje się do strzelania na strzelnicy 25m? Jakieś alternatywy z kalibru 9mm?
@ulath: Po pierwsze pytanie co będziesz chciał strzelać? Zanim dostaniesz pozwolenie będziesz musiał mieć starty więc sobie rozpoznasz. Np Shadowka 2 słabo się nadaje do strzelania precyzyjnego na 25m bo to typowy pistolet do dynamiki. Ja bym do strzelania precyzyjnego PCz kupił rewolwer w .32 WC

Po drugie - zanim kupisz to postrzelaj z różnych pistoletów. Mnie się np z Shadowki 2 wyjątkowo słabo strzelało, a jak wziąłem Shadowkę 1 to
@ulath: Broń musi Ci się podobać. Jak Ci się już spodobała CZ-ka to bierz.
Jak się nie wkręcisz, to będziesz miał coś, co cieszy Twoje oko.
Jak się wkręcisz, to i tak nie będzie to Twój jedyny zakup ¯\_(ツ)_/¯

A tak serio, nadaje się do strzelania na strzelnicy 25m? Jakieś alternatywy z kalibru 9mm?


To może zrób tak: kup coś tańszego, żeby cokolwiek sobie potrenować a potem weź dedykowany pistolet do
A, dodam jeszcze że serio - pistolet nie czyni strzelca do poziomu zawodów rangi krajowej. Kolega wygrał ze starym klubowym XDMem zawody dynamiczne z kolesiem który przyjechał z Laguo Arms Alien (to jest pistolet za 22-25k PLN)
@ulath:
Jak Glock leży Ci dobrze w ręce to bierz Glocka. Sprawdzony muł roboczy, trudny do #!$%@?, multum akcesoriów, części zamiennych, modyfikacji.

Ale jak nie leży (niektórym nie leży glockowski kąt chwytu) to obczaj P-10C albo P-10F, też dobry wybór na początek.

A tak poza tym to bardzo indywidualna kwestia - potestuj różne, bo każdy ma inną konfigurację chwytu, spustu, faktury chwytu, przyrządów celowniczych, manipulatorów.

Pytanie "jaki pistolet na początek" jest
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@RM_PL: @gregor40: @Z_dupy_strzelec: @d3stabilizacjon: @Polinik:
Dzięki Mireczki za dobre rady, na kursie 90% strzelania to będzie z 22lr do tarczy na 25m. I dopiero po kursie jak dostanę pozwolenie to będę czegoś szukał (za pół roku), wtedy już będę wiedział co chce(mam nadzieję) . Teraz myślę że na pewno jakiś pistolet do tarczy 22lr na 25m i może jeszcze jakiś 9mm :-) a może jakieś ar-15... Czas
Jakieś porady na początek? :-)


@ulath:
Kup coś taniego zamiast ładować grube tysiące w broń, której przewagi nad tanim modelem i tak nie wykorzystasz a zaoszczędzoną kasę przeznacz na dobrą kaburę i amunicję. Ale dobrą, nie jakieś gówno dla ASG z przyciskiem zwalniającym na palec wskazujący.

Jak kupisz CZ Shadow 2 to głowę daje, że będziesz na początku z niej strzelał na tym samym poziomie co z taniego glocka czy P10F
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@ulath: nie ma idealnego pistoletu niestety. Jeden jest fajny do tarczy, inny do dynamiki a jeszcze inny jest fajny bo zabytkowy albo gangstersko wygląda ¯\_(ツ)_/¯ kup taki, jaki Ci się podoba. I tak nie będziesz trafiał ale przynajmniej będziesz go z przyjemnością brał do ręki xD a najlepiej to kup strzelbę, jest fajniejsza.
@ulath: Zgadzam się z przedmówcami. Z bronią jest trochę jak z samochodami - może się zdarzyć, że dany model najzwyczajniej w świecie Tobie nie podpasuje (mimo, że obiektywnie będzie solidny). Moim zdaniem warto wybrać się na jakąś strzelnicę komercyjną gdzie byłaby możliwość pyknięcia sobie z różnych modeli aby mieć trochę szerszy ogląd na sytuację.
Każdy lubi co innego, mi dobrze leżą pistolety z niskim zamkiem. Osobiście mam P10SC i nie żałuję
@piffko1104: Teraz już nie. Na samym początku gryzła jak wściekła, ale po czasie się albo się człowiek przyzwyczaja albo wyciera (z tej P-10 której strzelałem na strzelnicy nie pamiętam by miała, więc to kwestia użycia). Tak samo na początku strasznie ciężko zrzucić zamek dźwignią, ale też po niewielkim przebiegu się to wyrabia.
@ulath pierwsza broń kupuje się "sercem". Drugą już kupisz świadomie. Sh2 na początek trochę szkoda (tak też kupiłem jako pierwszy sh2 a teraz miele amo klockiem.