Wpis z mikrobloga

Hejka Mircy! Szalone rozdajo:)
Wśród wszystkich plusujących w sobotę wieczorem wylosuję:
- jedną osobę która otrzyma 50zł
- osoba z największą ilością plusów otrzyma następne 50zł
- użytkownik który dostarczy mi najbardziej użytecznych informacji następne 50zł (może będą dwie takie nagrody jak temat siądzie). A teraz sedno sprawy:

Przymierzam się do zrobienia operacji wszczepienia sztucznych soczewek do oczu (soczewki fakijne). Operacja kosztuje około 15k, a w internecie na temat usług medycznych nie ma możliwości na jakąkolwiek weryfikację placówek, więc przychodzę z prośbą do naszej społeczności. Potrzebuję dwóch rzeczy:
1. Kontaktów do sprawdzonych lekarzy którzy znają się na tym temacie (najlepiej Wrocław)
2. Informacji ogólnych na temat zabiegu, wrażeń, ciekawostek itd.

#medycyna #operacja #lekarz #okulista #okulary #soczewki #rozdajo #wroclaw
Pobierz
źródło: comment_1634794503l1FsuUoGJ01Forc294mhCy.jpg
  • 86
@wikiolo ostatnio w "czytamy naturę" było coś o Majach, ciekawy komentarz ktoś zamieścił że Majowie nie wyginęli i mają jakieś miasto. I nawet oni wygnali od siebie miasta społeczność licząca 200 zydow :). Nie jestem "antysemitą" taka ciekawiostka.
@wikiolo: Obczaj sobie klinikę Gemini w Czechach. Z Wrocławia niedaleko, ceny dużo niższe niż w Polsce i przy tych zachowana jest jakość. Na plus jest jeszcze, ze pracują tam polscy lekarze, więc nie ma problemu z kontaktem, tylko nie wiem czy robią akurat takie zabiegi.

Sama robiłam prawie 10 lat temu oczy w Eye Laser Center we Wrocławiu, ale tylko laser, więc mogę Ci jeszcze opowiedzieć o rehabilitacji po jak chcesz.
@wikiolo: Osobiście mogę Ci polecić Lublin, a konkretniej prof. Rejdaka. Oczy to bardzo delikatny organ i myślę, że warto przejechać nawet to kilkaset km, żeby trafić do specjalisty. Okulistyka na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie jest uznawana za najlepszą w całym kraju a wyżej wymieniony profesor niedawno przyczynił się do odkrycia nowego mechanizmu w oku.
Samemu nie korzystałem z jego usług ale operował on moją babcię, której lekarze w Poznaniu zniszczyli siatkówkę.
@wikiolo: poszukaj kilku okulistów we Wrocławiu, do każdego idź prywatnie, zapytaj gdzie warto zrobić. Ważne tematy zawsze konsultuje z kilkoma lekarzami niezależnie i jestem zadowolony z efektów. Możliwe, że w ogóle nie warto we Wrocławiu tylko lepiej w innej części Polski. Szukaj ordynatorów oddziałów okulistycznych.
Nawet jak ktoś Ci tutaj powie "w firmie X było spoko" - dobry okulista możliwe że widział jak taki zabieg poszedł u kilkunastu/kilkudziesięciu osób. Szukaj rekomendacji
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wikiolo: nic nie polecę, ale akurat Wrocław ma chyba najmocniejszy wydział optometrii i okulistyki w Polsce, więc masz troszkę z górki. Powodzenia ;)
@wikiolo: Cegielniana w Katowicach - robili mojej mamie. Było to dość dawno - pate generacji soczewek do tyłu.
Przemyślalabym to jednak - czasami po zabiegu powstaje astygmatyzm i i tak trzeba okularów, do tego dawniej nie było zupełnie akomodacji, teraz teoretycznie już jest. Sama ryzykowałabym jedynie gdyby soczewka mi mętniała.

Do tego dopytaj czy nadal są po zabiegu do końca życia zalecane ograniczenia typu nie dźwiganie i czy nadal możliwe są
@wikiolo: O kurde. mama ma całe wymienione a nie dodane fakijne - chyba gadałam nie na temat. Na pewno w taki razie zostanie Ci naturalna akomodacja jak zostawiają naturalne.

Ale cegielniana i tak jest bardzo warta sprawdzenia bo cuda tam robią.
@wikiolo: Powodzenia. Mi niestety okulista po badaniach powiedział, że mam za małą głębokość komory przedniej oka i nie kwalifikuję się do zabiegu wszczepienia soczewki fakijnej.
@wikiolo W Lublinie na chmielnej przekierują Cie do kogoś innego, tego typu operacje nie są tam przeprowadzane. Soczewkę fakijną wszczepią Ci natomiast w Eyemed w Lublinie. Dr Klonowski zajmuje się tego typu zabiegami. Bardzo dobry specjalista