Wpis z mikrobloga

Jeśli mogę zapytać - w jakim celu dalej to bierzesz? Stężenie już od ponad pół roku masz prawidłowe, planujesz tak dalej aż do wyhodowania kamicy?
@Karol1337: Prawidłowe stężenie mające jakikolwiek pozytywny wpływ na zdrowie wynosi 40. Stężenie powyżej 55 jest stezeniem MINIMALNYM które w sposób kompleksowy oddziałuje na organizm oraz przy tym stężeniu organizm jest w stanie w jakikolwiek sposób skutecznie próbować odpierać tworzenie się komórek nowotworowych. Docelowa wartość dla ludzi ZDROWYCH wynosi 80-100. Polecam książki lekarzy zajmujących się badaniem witaminy D od dekad.
@kefas_safek
Przy suplementacji takich dawek D3 majacych na celu zwiększenie poziomu we
@Bigbluee: Ja znam wytyczne i po 1. przy takim stężeniu powinieneś już redukować dawki, po 2. nie ma potwierdzonego w badaniach klinicznych związku między suplementacją witaminy D i jej stężeniem, a ryzykiem nowotworzenia: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/30415629/ … za to zapytaj dowolnego nefrologa na temat takiej agresywnej suplementacji, bo oddziały nefrologiczne i urologiczne od roku pełne są ludzi z nasilonymi kamicami nerkowymi, bo absolutnie i nieodpowiedzialnie przekraczają dawki suplementacyjne witaminy D. I od razu
@Karol1337: Zabawne ze wstawiłeś coś, co przeczy zastosowaniu wit D w chorobach nowotworowych jednocześnie nie wiedząc że ta sama instytucja a racze grupa, zatwierdziła lek wspomagający leczenie chorób nowotworowych za gruba kasę gdzie w skaldzie było 50k UI witaminy D3.
Poza tym tak jak mówiłem, nie opieram się na internetowych źródłach ale przed momentem znalazłem takie cos:
https://www.fmdental.pl/wiedza/sto-lat-po-odkryciu-witaminy-d-czy-istnieja-dowody-kliniczne-nt-dawek-suplementacji/
Przeczytaj sobie całe. Przeczytaj wnioski i przeczytaj bibliografię.
W większości pokrywa się to
I tak jak pisałem: Ja nie będę nikogo nawracać. Jak ktos chce to zaczerpnie wiedzy z mądrych książek a nie z jakichś artykułów internetowych.


@Bigbluee: Ale #!$%@?, przecież naprawdę jest dużo wiedzy naukowej w internecie i to poważnej i można to zweryfikować dość szybko a nie czytać książkę 100 stron na temat witaminy D XD