Wpis z mikrobloga

Nie doprecyzowałem, jakieś konkretne produkty, posiłki?


@zyzuu: generalnie powinna to być zdrowa dieta, bo nie ma bata, żebyś miał za niską Hb jak jesteś zdrowy i się w miarę normalnie odżywiasz.
Nawet prawidłowy poziom hemoglobiny może czasem ukrywać brak żelaza w organińmie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
W rckikikikik ci tego #!$%@? nie powiedzą...
@zyzuu najlepiej dieta bogata w warzywa i mieso.
Dużo żelaza znajdziesz w buraczkach czerwonych i szpinaku, ale nawet dodawanie natki pietruszki do zup czy sałatek znacznie poprawi poziom żelaza. Unikaj spożywania nadmiernych ilości alkoholu i tłustych dań. Jesli do zdrowego odżywiania dołączysz wspomagająco suplementy to nie ma szans aby przy zdrowym organizmie poziom hemoglobiny był za niski.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@zyzuu: Odstawic alko. Do sniadania najepiej sok ( cos z witamina C) zamiast kawy/herbaty, zeby zwiekszyc wchlanialnosc.
Brac takie produkty jak: watrobka (wieperzowa), kaszanka, szpinak, salata, jarmuz etc

Zobacz na yt "okiem chmika, anemia"
@zyzuu

Kilka razy miałem w RCKiK za niską hemoglobinę i za każdym razem dawali suplement żelaza mówiąc, że z jedzenia wchłania się na tyle słabo, że musiałbym jeść specjalne produkty chyba 24/7. A tak jadłem to, co zwykle + brałem suplementy i po miesiącu albo dwóch wartość wracała do normy.
W ubiegłym roku miałem fazę na kiszone buraki. Takie normalnie ukiszone, jak ogórki. Wcinałem je na okrągło do kanapek, sałatek, no i oczywiście piłem tę zajebistą zalewę. W ciągu dwóch czy trzech miesięcy między donacjami hemoglobina skoczyła mi z normalnych dla mnie 14-14,5 g/dl do 15,5 czy 16, już nie pamiętam dokładnie, w każdym razie była to różnica zauważalna. Potem buraczana faza mi przeszła i przy kolejnej donacji miałem znowu 14,5. Więc
@zyzuu: mi pomógł ascofer, który jest za darmo dla zhdk, dieta nic nie pomagała, i tak wpieprzalem dużo mięsa, inna sprawa, że jak dużo ćwiczysz i krew oddajesz to dieta mało daje w praktyce