Wpis z mikrobloga

@dzangyl @severh Jakbyście wiedzieli jak to wygląda od środka, to byście zrozumieli dlaczego się często tak silnie trzyma klucza. Każdy sprawdzian to jest stos papierologii do dyrekcji, gdzie trzeba na podstawie tego co zrobił uczeń ocenić jego wyniki w poszczególnych zadaniach, a także opisać do którego konkretnego punktu podstawy programowej należy dane zadanie. Jak nauczyciel ma w podstawie coś typu "Dodawanie tych samych liczb jako przygotowanie pod przyszłe lekcje mnożenia" to chociażby
@Miecio99:
Ja w podstawówce miałem jeszcze inaczej, takie #!$%@? co najwiekszymi cwaniakami byli i zawsze krecili se jakies laski, generalnie ci ,,popularni” to zawsze były najwieksze donosicielskie #!$%@?, pamietam jak w jakies 1/2 kl. Podstawowki mielismy wlasnie dodawanie i odejmowanie, jakies mnozenie, i mielismy dziesiatki przykladow, oczywiscie robilismy to wspolnie, kazdy po koleji mowil wynik. To było mega banalne, wiec zawsze sobie robilem kilkanascie do przodu i na 10 minut przed
@Miecio99: innym razem przerabialiśmy jakieś bzdety o wodzie i środowisku wodnym, jakie ssaki żyją w wodzie, jakieś bobry, wydry i inne jelenie( ͡° ͜ʖ ͡°). Oczywiście zawsze był nacisk na odpowiadanie na zadane pytanie w zadaniu, ok, oczywiste. To na sprawdzianie kazała wymienić 3 ssaki, ja oczywiscie zapomniałem tych wydr i innych, to napisałem krowa, jeleń, kot. BŁĄD GORSZA OCENA. Zaniosłem sprawdzian ojcu i spytalem sie czy
Jakbyście wiedzieli jak to wygląda od środka, to byście zrozumieli dlaczego się często tak silnie trzyma klucza.


@MechanicznyTurek: i dzięki takim akcjom w dzieciach zabija się kreatywność a potem zdziwko że nasze uczelnie kształcą we wszystkim i niczym i tylko wybitni coś osiągną bo zakuwają we własnym zakresie czy na korkach. Niestety świat poszedł dalej a my nadal w średniowieczu ¯\_(ツ)_/¯

@MechanicznyTurek: ja wiem jak to wygląda i wiem też że albo nikt nie chce tego zmienić, albo próby zmiany tej biurokracji nie przebijają się do społeczeństwa. Słyszałem i czytałem wiele o tym co nauczyciele, albo pewna ich część, chciałaby zmienić w edukacji ale nigdzie nie widziałem nic o ruszeniu tej machiny biurokratycznej. Widać, wszystkim to pasuje ¯\_(ツ)_/¯

@secs: zgubił jedynkę po prostu, w odpowiedzi ma poprawny wynik 15-10=5
nawet jeśli w treści zadania było że ma być wykorzystane dodawanie (w co wątpię) to i tak powinien otrzymać pochwałę za wykorzystanie mnożenia, którego jeszcze nie mieli wprowadzonego, tak aby zachęcić dziecko do nauki a nie ganić za to że wyprzedza program.


@dzangyl: W #!$%@? wyprzedził program, 3x5=5. Powinien wyłapać #!$%@? i do poprawy.
a widzialeś jego odpowiedź? Jest poprawna, miał na myśli 15 tylko zgubił "1" w zapisie


@dzangyl: Jak już chcesz analizowac jego odpowiedź dokąłdnei to sobie zanalizuj, że to nie rozwiązywało dziecko tylko stary pijany.