Wpis z mikrobloga

Siema, zastanawiam się nad kupnem nowego zegarka. W chwili obecnej mam staruszka Polara M400, który zaczyna powoli tracić siły. Zdecydowałem się na przesiadkę na Garmina i na chwilę obecną moim wyborem jest model Forerunner 245 Music. No i pytanie czy ktoś może podzielić się opinią? Jak bateria, jakość, GPS, odtwarzanie muzyki itp. Słyszałem jakieś akcje o problemach z dźwiękiem i trzeba mieć zegarek na prawej ręce bo na lewej to słuchawki "gubią zasięg" itd. Z zegarka chciałbym też korzystać na co dzień więc zależy mi na jakości powiadomień tzn. czy dobrze działają i takie tam xd

#bieganie #garmin #smartwatch
  • 11
@lgc89: Zwykły 245 elegancko śmiga, fixa w mieście do minuty Max łapie, ładuje jakoś raz na 5 dni. Duży ekran w porównaniu do FR45 (miałem przez chwile ale oddałem) No i funkcje do własnych treningów siłowych/pilates - nawet rozciąganie po biegu se zaprogramowałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@lgc89: co do muzyki to nie wiem, bo tego modelu nie mam. Mialem 935, a aktualnie instinct i w obu gps dziala świetnie. Rysuję trasy w poprawny sposob, fixa lapie w pare sekund. Oba zegarki bez treningu trzymaly mi po 15 dni, jak cwiczysz to tak na oko 5-6% na 1h treningu w trybie dokladnego gps. Powiadomienia przychodzą, mozna odpisywać ze schematow, odbierac telefon i inne takie. Dokładnych możliwości powiadomień nie
@lgc89: Noszę 245 Music na lewej ręce i nigdy nie miałem problemów z przerywaniem, moje słuchawki mają moduł po prawej stronie. Bateria wytrzymuje mi średnio na tydzień gdy biegam 2-3 razy w tygodniu. GPS sprawuje się świetnie chociaż były problemy ale wtedy to był globalny problem a nie wina zegarka. Powiadomienia mam włączone tylko dla kilku aplikacji, odczytuje się je dość wygodnie, gdy ktoś przyśle kilka wiadomości można je przewijać przyciskiem.
Forerunner 245 Music


@lgc89: przesiadałem się z M430, na Garmina 645 Music, różnica między 245 a 645 to:
- 645 ma płatności NFC
- 245 ma pulsoksymetr
+ jakaś nieznaczna w długości trzymania baterii.

Ja z mojego 645 jestem niesamowicie zadowolony, GPS działa równie fajnie jak w M430, a nawet lepiej. bo m430 kilka razy odwalił jakąś manianę z zasięgiem (ale to pojedyncze biegi) a 645 jeszcze nigdy (ale też mniej
Forerunner 245 Music


@lgc89: Nie mam jakichś dużych doświadczeń, bo to mój pierwszy taki zegor, ale mam Garmina Venu jedynkę i jestem mega zadowolony: fixa łapie od razu, tento porównywane z opaską praktycznie takie samo i z raz się może zdażyły jakieś zaburzenia mocniejsze odczytów, muzyczka elegancko, czas trzymania baterii jak dla mnie w pełni zadowalający i nie wygląda na taki typowo sportowy
ale mam Garmina Venu jedynkę i jestem mega zadowolony


@sprzedalem_konto_za_dyche: a jak z wyświetlaczem i Corning Gorilla Glass 3? zastanawiam się nad tym zegarkiem ale słyszałem opinie że łatwo się rysuje, a jednak ten model ma troche wypukły wyświetlacz