Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
dlaczego wykopki uważają, że "wystarczy wcześniej wstawać i ciężej pracować" to bullshit, bo istnieje Kulczyk i Bezzos? Lepiej się #!$%@?ć i żyć z socjalu? znam wiele osób, które tą metodą doszli daleko ale oni nie marudzili, że są z małego miasta albo że rodzice nie dali na studia, tylko zapieprzali. dam #antykapitalizm bo tu najwięcej tego bullshitu ale tez #kapitalizm #rozwojosobisty dla kontrastu, może jakaś ko struktywna burza z tego wyjdzie
  • 26
@CojonesComoMelones:

Nikt nie mówi, że ciężką pracą nie da się do niczego dojść, jest to po prostu dużo trudniejsze, nie każdemu się uda i z pewnością nikt nie osiągnie takiego pułapu jak ci, którzy mieli najlepsze warunki i kapitał już na starcie.


A wiesz, ze ja tutaj się zgadzam. Mając farta lub bogatą rodzinę jest łatwiej niemniej jak sam napisałeś da się bez tego dojść do tego, tylko to jest trudniejsze.
dlaczego wykopki uważają, że "wystarczy wcześniej wstawać i ciężej pracować" to bullshit, bo istnieje Kulczyk


@kefas_safek: A co, ty wierzysz że Dominika Kulczyk została bogata bo wcześnie wstawała?

I tutaj oryginalny cytat o wczesnym wstawaniu z Dominiki Kulczyk w całości:

Mam poczucie absurdu, że sześcioletnia dziewczynka w Bangladeszu, raniąc sobie paluszki, szyje sukienkę, bo inaczej nie zje obiadu, a potem ta sama sukienka ma tysiąckrotne przebicie. To nie jest przecież tak,
Bo największego boosta daje właśnie prawidłowe urodzenie się


@CojonesComoMelones: czy to jest powód, żeby negować "wcześniejsze wstawanie" ?

jest to po prostu dużo trudniejsze, nie każdemu się uda i z pewnością nikt nie osiągnie takiego pułapu jak ci, którzy mieli najlepsze warunki i kapitał już na starcie.


tak samo jak pewnie mało kto by osiągnął to mając nawet bardzo dobre warunki wejściowe. Bo cherrypicking takich osób jak Kulczyk, Gates czy Bezzos
pracą


@kefas_safek:

Niedawno czytałem o Wenecji. Rody które były bogate w XVw nadal są bogate, nic się nie zmieniło. Wniosek z tego taki że bogactwo jest dziedziczne.
O tych najzdolniejszych bym się nie martwił, oni zawsze sobie poradzą. Najbardziej trzeba dbać o tych co chcą pracować a nie należą do najzdolniejszych. W państwie musi być tak że jeżeli chcesz pracować to stać cię na w miarę godne i wygodne życie.
Tymi
I tutaj oryginalny cytat o wczesnym wstawaniu z Dominiki Kulczyk w całości:

Mam poczucie absurdu, że sześcioletnia dziewczynka w Bangladeszu, raniąc sobie paluszki, szyje sukienkę, bo inaczej nie zje obiadu, a potem ta sama sukienka ma tysiąckrotne przebicie. To nie jest przecież tak, że my wszyscy jesteśmy wyzyskiwaczami. Taka opinia jest trochę jak nałożenie podatku na nas, bogatych, za to, że wcześniej wstajemy, więcej pracujemy, dźwigamy większy ciężar.


@M_xxx:

Ona porównała
cherrypicking takich osób jak Kulczyk, Gates czy Bezzos to tak jak mówienie, że ktoś został mistrzem olimpijskim bo ojciec miał pełno kasy. Na wysoki poziom (piszę tu o 40-50k miesięcznie) może dojść każdy, kto będzie "wcześniej wstawał", bez wymówek.


@kefas_safek: chciałem się z Tobą zgodzić na początku, ale już nie mogę. Nie wiem jak inni, ale dla mnie termin "dobre urodzenie się" znaczy znacznie więcej niż kapitał na start/udziały w firmie
@kefas_safek: Negacja "wcześniejszego wstawania" bierze się z tego, że bogaci ludzie w znacznej, znacznej większości urodzili się w bogatych rodzinach. Ok, niech się cieszą z tego przywileju, ale wmawianie społeczeństwu że doszli do tego wszystkiego ciężką pracą i że każdy tak może o ile będzie "wcześniej wstawał" jest "lekką" przesadą.

Prosfesor Matczak twierdzi na twitterze że pracował po 16 godzin dziennie, by osiągnąć sukces. W #antykapitalizm chodzi też o to, że
Chciałem ci nawet odpisać ale :

Na wysoki poziom (piszę tu o 40-50k miesięcznie) może dojść każdy, kto będzie "wcześniej wstawał", bez wymówek.


@kefas_safek: xD Odkrył jeden prosty trick i zarabia 40 tys miesięcznie!
Wystarczy... wcześnie wstawać! Że też miliardy ludzi na świecie na to nie wpadło.

Nie no, jesteś tak głupi że nie ma sensu z tobą rozmawiać.
@M_xxx: no, lepiej drzeć mordę, że się człowiek źle urodził i chodzić pół życia do Januszexu. Może i jestem głupi ( ͡° ͜ʖ ͡°).

: xD Odkrył jeden prosty trick i zarabia 40 tys miesięcznie!

nie, po prostu trzeba #!$%@?ć. Parafrazując przyśpiewkę: nie wystarczy tylko chcieć i mocno się starać, żeby zarabiać hajsy trzeba #!$%@?ć
@M_xxx: ale ja nie chce być miliarderem. Mi wystarczy fajny dom, spokojny zawód, fajny samochód i nie spinanie się nad cenami w biedronce. O tym pisałem - do tego może dojść każdy, wystarczy trochę #!$%@?ć a później to już leci :)