Wpis z mikrobloga

@zxwe: No więcej niż na bigos to trudno będzie wykorzystać. Z takich ciekawszych potraw z kiszoną to na pewno kanapka Reuben. Możesz też zasmażaną zrobić, jakieś rolady śląskie pewie też mają w środku kapustę. A po za tym wstaw do lodówki, przecież to może sobie spokojnie pół roku - rok leżeć.
@paramyksowiroza: zacznę od tych placków "fuczki", ciapkapusty właśnie, bo ciekaw jestem jakże to smakuje i kapuśniak po góralsku wpadł mi w oko. Później może kaszanka, na pierogi jestem zbyt leniwy. Soku zapewne trochę zostanie, bo w połowie przepisów sugerują, aby ją odsączyć, więc możliwe, że jakaś kwaśnica do tego, ale to krok po kroku, bo samą kapustą kiszoną nie chce odżywiać się. :) aczkolwiek za wszystkie propozycje dziękuję.
@zxwe: Ciapkapusta jest w miarę uniwersalna - pasuje do mielonych, schabowych, do ryby w panierce, praktycznie do wszystkiego z czym można zjeść zwykłe puree. Kwaśność kapusty jest łagodzona obecnością ziemniaków, natomiast nie przesadzałbym z tłustymi dodatkami - one często nie są potrzebne, gdy ciapkapusta jest podawana jako dodatek.