Wpis z mikrobloga

Kobiety "lewaczki":
- potrafią się zjednoczyć w jednej sprawie
- potrafią sobie pomóc, bo wiedzą, że nie ma tak łatwo w życiu
- razem potrafią wywalczyć "środy dla kobiet" w saunach, jakieś sekcje i benefity jedynie dla kobiet, specjalne warunki na studiach, wszystko co chcą

Mężczyźni "prawacy":
- chlip chlip bo ona ma łatwiej bo jest kobietą chlip chlip
- chlip chlip nie chcę mi się wyjść z domu i walczyć o swoje chlip chlip
- chlip chlip samobójstwa mężczyzn, zobacz te statystyki chlip chlip

Mężczyźni-patrioci mieli walczyć i budować ten kraj, a jedyne co obecnie robią to siedzą na wykopie i są smutni, bo "kolejna p0lka ośmieliła się zrobić cokolwiek" i narzekać na "zcuckowanych mężczyzn".
Nawet mi was nie żal. Jesteście jak te "cioty w rurkach" z których się śmialiście w okolicy 2010

#bekazprawakow #logikaniebieskichpaskow #logikarozowychpaskow
#pieklomezczyzn
Pobierz
źródło: comment_16344653648yRxFDMbn5cXfqu8LjrXUU.jpg
  • 120
@CocoJamboolin: Trzabyło dać linka do wyliczeń opisanych w języku fińskim. Wtedy to zamaist 99% miałabyś 100% pewności że nikt nie obali twoich twierdzeń z dupska :)
W innym temacie po chińsku udowodnione że księżyc jest z zielonego sera.
I pamiętaj: nigdy nie argumentuj, tylko dawaj linki. Ani ty ani nikt inny nie musi ich przecież czytać, bo po co. Już były takie feministki co dawały linki do "dowodów" w języku polskim,
przwcież to są dane zbiorcze, co to ma do rzeczy?


@DiscoKhan: Nie no, dane nic nie mają do rzeczy, tylko chłopski rozum, co nie?

W raporcie Eurostatu masz uwzględnioną lukę płacową nieskorygowaną i skorygowaną, skorygowaną czyli za wykonywanie tej samej pracy. Skorygowana luka płacowa uwzględnia stanowisko, staż pracy, wykształcenie, sektor, wiek i wielkość firmy. I uwaga, w Polsce mamy zarówno nieskorygowaną, jak i skorygowaną lukę płacową. Poza tym nieskorygowana luka
skorygowaną czyli za wykonywanie tej samej pracy


@CocoJamboolin: Nie ma podanych płac dla wykonywania tej samej pracy wbrew temu co mówisz.

Skorygowana luka płacowa uwzględnia stanowisko, staż pracy, wykształcenie, sektor, wiek i wielkość firmy. I uwaga, w Polsce mamy zarówno nieskorygowaną, jak i skorygowaną lukę płacową


@CocoJamboolin: Uwzględnia to dla całej grupy. Patrz mój poprzedni wpis.
@CocoJamboolin:

Skorygowana luka płacowa uwzględnia stanowisko, staż pracy, wykształcenie, sektor, wiek i wielkość firmy.

Według tego co liczy eurostat to mając 2 osoby pracujące jako sprzedawca w sklepie, to osoba z wyższym wykształceniem powinna zarabiać więcej żeby nie było luki płacowej. Tak samo osoba z "lepszym" stanowiskiem" musi zarabiać więcej od osoby z "gorszym" stanowiskiem.

Poza tym nieskorygowana luka płacowa też jest problem dla kobiet.

W jaki niby sposób?
Np. masz dwóch mężczyzn i dwie kobiety.

Mężczyzna Am i Bm. Oraz kobieta Ak i Bk.
Am dostaje wyższe wynagrodzenie niż Ak, Bm dostaje takie same jak Bk.
Grupa dwu mężczyzn ma statystycznie te same wykształcenie, staż itd itd, dokładnie wszystko, jak gruba dwu kobiet. Czy jest pay gap?
Am ma wykształcenie wyższe niż Ak, a Bk ma wyższe wykształcenie niż Bm. Czyli wykształcenie nie gra roli bo statystycznie mają takie samo?
@CocoJamboolin: Obwiniaj katedrę ekonomii Uniwersytetu Warszawskiego za mój chłopski rozum. W ekononii takie chłopskie podejście zresztą jest dosyć zdrowe, to nie jesr fizyka kwantowa i wszelki mistycyzm i pol tyczne agendy raczej zaciemniają obraz rzeczywistego problemu aniżeki go rozjaśniają.

Pza tym podobne wnioski do moich są też przedstawione i w tym raporcie który mi wysłałaś ale pewnie wygodnie te akapity sobie przeskoczyłaś.

Ale polecałbym poszukanie bardziej rzetelnych danych lokalnych, ograniczonych do
Według tego co liczy eurostat to mając 2 osoby pracujące jako sprzedawca w sklepie, to osoba z wyższym wykształceniem powinna zarabiać więcej żeby nie było luki płacowej.


@Fidel1: Nie, nic takiego nie powinno mieć miejsca według raportu Eurostatu.

W jaki niby sposób?


Kobiety zarabiają mniej, np. przez to, że zajmują się dziećmi zdecydowanie częściej niż mężczyźni. Większe zaangażowanie mężczyzn w wychowaniu dzieci mogło by odciążyć kobiety i umożliwić osiąganie większych zarobków.
Kobiety zarabiają mniej, np. przez to, że zajmują się dziećmi zdecydowanie częściej niż mężczyźni. Większe zaangażowanie mężczyzn w wychowaniu dzieci mogło by odciążyć kobiety i umożliwić osiąganie większych zarobków.


@CocoJamboolin: Większe zaangażowanie w pracę zawodową kobiet mogłoby odciążyć mężczyzn od pracy i mogliby poświęcić więcej czasu dzieciom.
@CocoJamboolin: rób jak ja, nie rób dzieci i zarabiaj przez to lepiej. Tak wygląda brutalna rzeczywistość, dyspozycyjność również w wielu zawodach przekłada się na zarobki.

Ty chcesz o polityce rozmawiać a nie o ekonomicznych aspektach tego zagadnienia.
@CocoJamboolin:

Nie, nic takiego nie powinno mieć miejsca według raportu Eurostatu.

To jest przecież ta skorygowana luka płacowa. Wpływ wykształcenia, "stanowiska", stażu w danej firmie (nigdzie nie jest natomiast uwzględniane łączne doświadczenie w danym zawodzie).

Kobiety zarabiają mniej, np. przez to, że zajmują się dziećmi zdecydowanie częściej niż mężczyźni.

Kobiety zarabiają mniej głównie przez wybierane zawody.

Większe zaangażowanie mężczyzn w wychowaniu dzieci mogło by odciążyć kobiety i umożliwić osiąganie większych zarobków.
Uwzględnidnia to dla całej grupy. Patrz mój poprzedni wpis.


@M_xxx: Dla całej grupy osób w tym samym zawodzie, na tym samym stanowisku, o takim samy stażu pracy, wykształceniu, typie umowy, czasie pracy, etc, czyli osób wykonujących tę samą pracę.

Większe zaangażowanie w pracę zawodową kobiet mogłoby odciążyć mężczyzn od pracy i mogliby poświęcić więcej czasu dzieciom.


Owszem, mogliby, są w tym korzyści także dla mężczyzn.
Dla całej grupy osób w tym samym zawodzie, na tym samym stanowisku, o takim samy stażu pracy, wykształceniu, typie umowy, czasie pracy, etc, czyli osób wykonujących tę samą pracę.


@CocoJamboolin: Nie czytasz tego na co się powołujesz. Nie ty pierwsza.

Większe zaangażowanie w pracę zawodową kobiet mogłoby odciążyć mężczyzn od pracy i mogliby poświęcić więcej czasu dzieciom.

Owszem, mogliby, są w tym korzyści także dla mężczyzn


@CocoJamboolin: A więc jak