Wpis z mikrobloga

Kobiety "lewaczki":
- potrafią się zjednoczyć w jednej sprawie
- potrafią sobie pomóc, bo wiedzą, że nie ma tak łatwo w życiu
- razem potrafią wywalczyć "środy dla kobiet" w saunach, jakieś sekcje i benefity jedynie dla kobiet, specjalne warunki na studiach, wszystko co chcą

Mężczyźni "prawacy":
- chlip chlip bo ona ma łatwiej bo jest kobietą chlip chlip
- chlip chlip nie chcę mi się wyjść z domu i walczyć o swoje chlip chlip
- chlip chlip samobójstwa mężczyzn, zobacz te statystyki chlip chlip

Mężczyźni-patrioci mieli walczyć i budować ten kraj, a jedyne co obecnie robią to siedzą na wykopie i są smutni, bo "kolejna p0lka ośmieliła się zrobić cokolwiek" i narzekać na "zcuckowanych mężczyzn".
Nawet mi was nie żal. Jesteście jak te "cioty w rurkach" z których się śmialiście w okolicy 2010

#bekazprawakow #logikaniebieskichpaskow #logikarozowychpaskow
#pieklomezczyzn
niochland - Kobiety "lewaczki":
- potrafią się zjednoczyć w jednej sprawie
- potraf...

źródło: comment_16344653648yRxFDMbn5cXfqu8LjrXUU.jpg

Pobierz
  • 120
  • Odpowiedz
@TenTypZez: Ty nie przeczytałeś nawet tego wątku, na to wygląda. Po prostu przyszedłeś porzucać tektami typu "czytałeś to w ogóle" "wotababaustism" "masz swoje wyobrażenei feministek" "dowód anegdotyczny" "manipulacja" itd

Ale żeby jakaś treść była, to ni #!$%@?.
  • Odpowiedz
  • 1
@TenTypZez

podawała badania z Eurostatu, które uwzględniają te inne przyczyny.

Jakie niby inne przyczyny? Przecież tam nie ma porównania żadnych przyczyn, tam jest założenie że wyższe wykształcenie musi oznaczać wyższe wynagrodzenie, "lepsze" stanowisko musi oznaczać wyższe wynagrodzenie, dłuższy staż pracy w danej firmie musi oznaczać wyższe wynagrodzenie.
  • Odpowiedz
@Fidel1: Jasne, ale nie rodzą dzieci i nie mają w związku z tym wielu problemów zdrowotnych. Generalnie też z wielu przyczyn częsciej mamy samotne matki, niż ojców. Więc to kobiety częściej wypadają dłużej z rynku i potrzebują jakiejś pomocy. Taki dedykowany dla matek program nie jest przeciwny ojcom, tylko pomaga osobom, które są w ciężkiej sytuacji. A do kobiet skierowany byłby dlatego, że akurat kobiety byłyby w większości odbiorcą takiego
  • Odpowiedz
Więc to kobiety częściej wypadają dłużej z rynku i potrzebują jakiejś pomocy


@TenTypZez: To sam sobie im pomagaj, ale od nas się #!$%@?.

Taki dedykowany dla matek program nie jest przeciwny
  • Odpowiedz
Jakie niby inne przyczyny? Przecież tam nie ma porównania żadnych przyczyn, tam jest założenie że wyższe wykształcenie musi oznaczać wyższe wynagrodzenie


@Fidel1: Ty też widze nie przeczytałęś tego raportu? To wkleję tutaj, jest na samym początku:

To measure the impact of differences in the average characteristics of men and women, Eurostat

has used microdata from the Structure of Earnings Survey (SES) 2014. The microdata
  • Odpowiedz
  • 3
@TenTypZez

Generalnie też z wielu przyczyn częsciej mamy samotne matki, niż ojców.

Z powodu dyskryminacji mężczyzn przez sądy, z powodu akceptowania przez państwo alienacji rodzicielskiej, z powodu akceptowania przez państwo porwań rodzicielskich (szczególnie gdy to kobieta porywa dziecko), z powodu nie uznawania przez państwo opieki naprzemiennej.

Więc to kobiety częściej wypadają dłużej z rynku i potrzebują jakiejś
  • Odpowiedz
@TenTypZez: Nie wpadłem na pomysł żeby w mojej pracy inżynierskiej na koniec napisać że ona uwzględnia: tutaj setka rzeczy. Oraz na koniec dopisać że praca jest poprawna. A każdy kto powie inaczej to powiem mu że nie przeczytał mojej pracy :)
  • Odpowiedz
  • 3
@TenTypZez I według tego raportu, wyższe wykształcenie musi oznaczać wyższe wynagrodzenie, "lepsze" stanowisko musi oznaczać wyższe wynagrodzenie, dłuższy staż pracy w danej firmie musi oznaczać wyższe wynagrodzenie. Przeczytaj ten raport, przecież to właśnie w ten sposób wyliczyli tą "skorygowaną lukę płacową".
  • Odpowiedz
@TenTypZez: bezpośrednie dopłaty? Nie za specjalnie. W przypadku ciąży dofinansowanie może być podzielone dla obydwojga rodziców którzy chcą wychowywać dziecko, zresztą motywowałoby to ojców do spędzania większej ilości czasu z dzieciakiem zamiast brać nadgodziny żeby na wszystko były pieniądze.

Zresztą zmieniasz temat i nie odniosłeś się bezpośrednio do żadnego z moich argumentów, jak tak chcesz prowadzić dyskusje to sobie odpuść.
  • Odpowiedz
kobiety za godzinę pracy w niemalże każdym zawodzie mają płacone dokładnie tyle samo co faceci. Ale też faceci częściej biorą nadgodziny itp.


@DiscoKhan: Aż mi się przypomniało jak się z gender pay gap uber tłumaczył i co planują z tym zrobić xD Równe szanse ale chłopy wyciągają więcej o 7% na godzinę a pracują też dłużej (prawie jak w Polsce ;)). Co jest grane? Te same reguły, próba milionowa a
  • Odpowiedz
Z powodu dyskryminacji mężczyzn przez sądy, z powodu akceptowania przez państwo alienacji rodzicielskiej, z powodu akceptowania przez państwo porwań rodzicielskich


@Fidel1: A powodu odchodzących od dzieci rodziców już nie znałeś, czy celowo pominąłeś?

No i? I z tego powodu że kobiety stanowią większość przypadków, to mężczyźni w takiej samej sytuacji mieliby być
  • Odpowiedz
@TenTypZez:

A powodu odchodzących od dzieci rodziców już nie znałeś, czy celowo pominąłeś?

Opisałem powody dużej części przypadków, z którymi można bezproblemowo walczyć.

Nie, za to po prostu mówimy o hipotetycznych sytuacjach, w których mężczyzna się raczej nie znajdzie. Jakby się znalazł i był w takiej samej sytuacji, tj długotrwałe przebywanie poza rynkiem pracy spowodowane koniecznością zajmowania się małym dzieckiem, to jak najbardziej też by mu
  • Odpowiedz
I są tacy, jednak ich pominąłeś.


@Fidel1: No widzisz, nie pominąłem. Wkleję ci jeszcze raz:

Jakby się znalazł i był w takiej samej sytuacji, tj długotrwałe przebywanie poza rynkiem pracy spowodowane koniecznością zajmowania się małym dzieckiem, to jak najbardziej też by mu się należało.


Widzę tak samo jak koledzy próbujesz manipulacją i wciskaniem opinii w usta wygrać dyskusję w swojej głowie. No to mi już wystarczy ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
Więc to kobiety częściej wypadają dłużej z rynku i potrzebują jakiejś pomocy. Taki dedykowany dla matek program nie jest przeciwny ojcom, tylko pomaga osobom, które są w ciężkiej sytuacji. A do kobiet skierowany byłby dlatego, że akurat kobiety byłyby w większości odbiorcą takiego programu.


@TenTypZez: Pominąłeś.
  • Odpowiedz
Kobiety "lewaczki":

- potrafią się zjednoczyć w jednej sprawie

@niochland to mi przypomina organizację nazywającą się "Strajkiem Kobiet", która najpierw zagarnęła dla siebie początkowo spontaniczne protesty przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego, a potem zaczęła z rozpędu atakować werbalnie resztę opozycji, bo ktoś tam wpadł na pomysł że chamstwo i darcie ryja to potężna broń.

W rezultacie protesty zaczęły być kojarzone z bandą damskich oszołomów a Kaczyński nie mógł uwierzyć że opozycja nawala się między
  • Odpowiedz
@Fidel1: No i przecież masz jak byk napisane, że do kobiet, bo częściej kobiety. Ale złapałem się że pewnie nie zrozumiesz, to dopisałem w kolejnym wpisie, że mężczyźni w takiej sytuacji też by mieli do tego prawo. Że ci chłopie nie wstyd xD
  • Odpowiedz
@TenTypZez: Czad, co za bzdury.

Że ci chłopie nie wstyd xD

Czad, to tobie powinno być wstyd.

No i przecież masz jak byk napisane, że do kobiet, bo częściej kobiety. Ale złapałem się że pewnie nie zrozumiesz, to dopisałem w kolejnym wpisie, że mężczyźni w takiej sytuacji też by mieli do tego prawo

Oczywiście, "Jeśli tylko kobiety które wracają z urlopu rodzicielskiego mogłyby z niego skorzystać, to tak jest to
  • Odpowiedz
@Fidel1: Ty jesteś niemożliwy xD Nawet jak masz wprost tu napisane i możesz sprawdzić, to bedziesz mi wciskał, że uważam coś innego niż uważam, abyś mógł się ze mną nie zgodzić. To jest już serio chore, w to się bawić nie będę. Adios!
  • Odpowiedz