Wpis z mikrobloga

  • 470
Ehh burwa, ale mnie denerwuje niepodawanie przez pracodawców widełek wynagrodzenia, przecież to powinna być podstawa przy wystawianiu ogłoszenia o pracę ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#pracbaza
  • 34
  • Odpowiedz
  • 0
@czachaaa1 to jest jeszcze nic, kiedyś szukałem pracy jako kierownik w dużej sieci handlowej bo miałem duże doświadczenie, no i zostałem zaproszony na rozmowę do jednej z dużych firm i otrzymałem tam pytanie następujące - "co jest dla Pana największą motywacją w pracy" ja oczywiście myśląc jak każdy człowiek odpowiedziałem że pieniadzę i wtedy usłyszałem "no wie pan co nie spodziewałam się takiej odpowiedzi"

Oczywiście pracy nie otrzymałem.
  • Odpowiedz
@czachaaa1: ja jak aplikowałem o jakieś gównoprace dobre 10 lat temu w Warszawie to albo w ogóle nie zgadzałem się na rozmowę bez widełek, a jak już praca wydawała się spoko i na pierwszej rozmowie nie mogłem się dowiedzieć jakie są zarobki to podawałem jakąś kwotę z dupy XD

Np. byłem na rekruacji w Aviva do wsparcia sprzedaży. Niby CC, ale dzwonią do ciebie agenci i sprawdzasz im pierdoły, lokalizacja
  • Odpowiedz
@When_The_Sleeper_Wakes: Kurde rozśmieszyłeś mnie ;) U mnie w okolicy to wyglada chyba mniej więcej tak, ze dają o 200zl więcej i dopisują ze premia uznaniowa. Z reguły są to chyba patoprace. Pracy osobiście nie szukam od 10 lat ale czasami mam takich ogłoszeń pełno w skrzynce na listy. Nie wiem skąd taka moda teraz żeby wrzucać takie ulotki xD
  • Odpowiedz
@ode45 idziesz do x firm, walisz stawkę z pierwszej firmy plus XXXX i po kilku takich akcjach już wiesz ile wszyscy są mniej więcej w stanie zapłacić - też mi trudna sprawa, trochę czasu i zaparcia skoro nie masz znajomych w branży. Czekasz trzy miesiące, startujesz jeszcze raz i mówisz tyle, ile możesz ugrać. Każdy ogarnięty człowiek tak robi.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@czachaaa1: to nawet nie jest dlatego, że nie chcą ci podać stawki wcześniej tylko żeby reszta pracowników się nie dowiedziała że dostaję mniej
  • Odpowiedz
@Reloaad: dlatego nowelizacja kodeksu pracy powinna dotyczyć jawności wynagrodzeń 100% stanowisk w firmie a nie tylko narzucać widełki w ofercie. Niech się spawacz dowie, że mu płacą tyle samo co osobie która mopuje biuro
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@czachaaa1: nie podają bo nagle by się okazało że młody bez doświadczenia na dzień dobry dostaje więcej od mastra z 20letnim stażem( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Ja kiedyś dzwoniłem na ogłoszenia i mówiłem szczerze że poproszę o widełki zarobków/ średnie zarobki( z ogłoszenia- ATRAKCYJNE XD) bo będę jechał na rozmowę o pracę pół polski i chciałbym się dowiedzieć czy wgl brać to pos uwagę. 8/10 osób mi powiedziało przez telefon że skoro uważam że mi się nie opłaca to żebym się nie fatygował, do widzenia.
  • Odpowiedz