Wpis z mikrobloga

@czachaaa1 w każdym kraju tak jest, a on lepsze stanowisko tym gorzej. Po prostu jest masa frajerów którzy godzą się, ba! Oni chcą pracować za takie stawki, że nikt normalny za rolę by nie poszedł. Nie mają rozeznania rynku, przychodzą z jeszcze gorzej firmy itp. Więc to co im wydaje się sufitem i z czego są zadowoleni dla ciebie nie jest nawet podłogą. A dla firmy, zwłaszcza dużej to już zysk.
@brakloginuf: w poniedziałek byłem na rozmowie zaproponowali mi 500 brutto więcej niż podałem w widełkach i 200 więcej niż wynosi średnia na tym stanowisku. Od listopada zaczynam więc zobaczymy. Koszt zatrudnienia mnie wynosi wciąż mniej niż najniższa krajowa w Niemczech, będę zajmował się niemiecką firmą
Nie mają rozeznania rynku,

@Tapirro: Słyszałam z ust HRówki, że to kandydat ma odrobić pracę domową i rozeznać się w płacach w danym regionie i na podobnym stanowisku, bo dane są w internecie. Bardzo ciekawe, bo jak nikt w ogłoszeniach nie podaje, to jedyne "średnie zarobki" znajdzie się co najwyżej dla najbardziej typowych stanowisk, a i tak każda firma rządzi się swoimi prawami. Szkoda słów na ten cyrk ( ͡°