Wpis z mikrobloga

Inflacja w Polsce 5,9% To jest poziom na którym obligacje indeskowane o inflacje realnie przynoszą straty (dziękujemy pan Belka xDD) I pomyśleć że są jeszcze szaleńcy którzy bronią strategii Iwucia xDDDD


@KochanekAdmina: > pytania jaka alternatywa, dla większości bardzo zmienne aktywa się nie sprawdzają i co z tego że stracą kilka % na obligacjach jak mogą stracić kilkadziesiąt na Biomedzie.

@stan-tookie-1: Dlatego OP
  • Odpowiedz
Ciężko w ogóle z taką tezą dyskutować bo u nas wolny rynek i waluta istnieją od 30 lat. Czasów komunizmu nie ma co w ogóle brać pod uwagę.


@markier: Tak jakby pierwsza i druga erpe też za długo nie pożyły w spokoju i dostatku.
  • Odpowiedz
@kubaa010: ja założyłem na koniec 2019, 1 rok miałem 2,7%, 2 rok 4,6%, ten będę miał koło 7%, a zerwać to mogę w dowolnym momencie jakby się inflacja skończyła (2pp odsetek stracę, czyli w dobrym roku to jakby zysk z 1 kwartału). imo jak ktoś szuka instrumentu który jest jednak w jakiś sposób GWARANTOWANY (brak obsuwy na indeksach u hamburgera nie jest gwarantowany. zresztą iwuć napisał "finansową fortecę" a nie
  • Odpowiedz
to typowe dziecko hossy


@Sabarolus: @kubaa010: xDDDDDDDDDDDD historycznie SPX przynosi 10% zysków rocznie w długim terminie. Portfel iwucia podczas kiedy SPX robi 100% on ma 7,50% i jeszcze jakiś przygłup nazywa mnie dzieckiem hossy xD Obrażeni na matematyke widzę xD
  • Odpowiedz
To g---o państwo się trzyma całkiem nieźle i obstawiam, że będzie się przez następne 50 lat rozwijać się średnio szybciej niż reszta świata.


@markier: Ja jestem w stanie się założyć że w ciągu 50 lat złotówka upadnie przynajmniej raz
  • Odpowiedz
No ale dalej zrzucajcie się na g---o-guru który przegrywa z rynkiem przekombinowywując "bezpiecznie intrumenty" które przynoszą straty podczas hossy xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
  • Odpowiedz
@Sabarolus: To chyba ty masz zarzucając inwestorom długoterminowym że obligacje z kraju 3 świata które przynoszą straty są super bo raz na dekadę SP500 spada o 30% na kilkanaście miesięcy xD Tak jakby cykle kogoś interesowały przy horyzoncie 20-30 letnim.
  • Odpowiedz
@KochanekAdmina: typie, tobie sie nawet załozen jego portefla nie chcialo przeczytac. Piszesz tu jakies truizmy z d--y, nie rozumiejac, że jego portfel nie ma na celu maksymalizacji stopy zwrotu.

Pomijam, ze wysrywy takiego matołowatego randoma z neta jak Ty < zdanie gościa, który publicznie pokazuje swój wizerunek, portfel i udownodnił nie raz, że merytorycznie jest mocny.
  • Odpowiedz
@KochanekAdmina: to logicznie, co polecasz jeśli nie lokaty, konta oszczędnościowe, obligacje i nieruchomości? Cała reszta, razem z nieruchomościami, wiąże się z ryzykiem.
  • Odpowiedz
@KochanekAdmina: chłopie odrzucasz jedną bardzo ważną rzecz. jak przyjdzie kolejne niespodziewane g---o i SPX znowu z----e się na krótką chwilę o 40% to Ty dokupisz (jak jeszcze będziesz miał wolne siano) a 3/4 ludzi wywali wszystko "chcąc ratować resztki kapitału" - i zrobi to w dołku lub bardzo blisko niego
my tu się bawimy na giełdzie, tracimy i zarabiamy ale ogólnie dobrze się bawimy, ale jak moja matka kiedyś kupiła
  • Odpowiedz