Wpis z mikrobloga

Chciałbym ostrzec wszystkich przed zamówieniami ze sklepu lazienkaplus. Umywalka przyszła do mnie w stanie picrel. ZERO zabezpieczeń, pianki, gazet czy czegokolwiek. Z uwagi, że przyjmuję po 10-15 rzeczy dziennie nie sprawdziłem od razu tylko po kilku dniach. Sklep nie przyjmuje reklamacji. Równie dobrze mogli wysłać już uszkodzoną.
#lazienka #budownictwo #remont
Pobierz selectGwiazdkaFromTabelka - Chciałbym ostrzec wszystkich przed zamówieniami ze sklepu...
źródło: comment_1634268742c953Cud4lwn9247Ke0iYIf.jpg
  • 188
@Rynia
@Bekonik sklep może wyłączyć rękojmię w przypadku sprzedaży przedsiębiorcom i łazienkaplus podobnie jak wiele innych sklepów robi to w swoim regulaminie:

Łazienkaplus.pl modyfikuje swoją odpowiedzialność z tytułu rękojmi za wady fizyczne rzeczy, określoną przepisami Kodeksu cywilnego, w ten sposób, że wyłącza uprawnienia wynikające z rękojmi.


Tak więc z niej sobie @selectGwiazdkaFromTabelka nie skorzysta.
@selectGwiazdkaFromTabelka:

IKDE z typa. Takie wrażliwe materiały się sprawdza od razu po dostawie. Łazienkaplus ma też specjalnego kuriera do gabarytów i u nich można protokołować odbiory o ile to była duża dostawa. Ja kupiłem tam ceramikę z osprzętem na dwie toalety i łazienkę i wszystko było okej. Ale to wiedziałem od razu bo sprawdziłem przy kurierze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@selectGwiazdkaFromTabelka nigdy nie kupuje się takich rzeczy w tych śmiesznych portalach. Raz że większości nie mają na stanie i potem człowiek czeka nie wiadomo ile. Dwa bujaj się potem z pakowaniem reklamowaniem itp. tfu tak samo jak Oponeo
dzwoń do rzecznika konsumentów to ci powie co i jak


@zalogowany_jako: umywalka nie była kupowana przez konsumenta, a przez firmę, tak pisał op. Rzecznik nie pomoże.

Regulamin sklepu w wiekszosci nie ma znaczenia chyba, ze na twoja korzysc. Tu chodzi o podstawowe prawa konsumenta ktore maja wyzszosc na gowno regulaminem.


@Bekonik: w regulaminie muszą znajdować się konkretne przepisy praw konsumenta czy kodeksu cywilnego. Jeśli tego nie ma lub kupujący nie
@teddybear69: @Pete1: nie jestem prawnikiem, wiec nie bede sie wyklocac, ale bylem swiecie przekonany, ze tegoroczna nowelizacja, dotyczaca jednoosobowych dzialalnosci gdzie zakup na firme nie dotyczy jej dzialania, przysluguja prawa takie jak zwyklemu konsumentowi. Gosc robi IT, wiec powinien moc, mimo zapisow w regulaminie, ktore moga byc nieaktualne.

Calkowicie inny przyklad, kiedys decathlon mial w regulaminie, ze gwarancje tylko z paragonem, co bylo niewiazace (nie trzeba miec NIGDY paragonu, kazdy