Wpis z mikrobloga

Mirki, co polecacie na popękane dłonie? Mam po kilka ran na każdej dłoni, boli jak cholera, wygląda jeszcze gorzej, w pracy siedzę w rękawiczkach, bo tak się wstydzę (,) Smaruję maścią witaminową, na rany sypię Dermatol i zawijam bandażem, ale nic nie daje, z dnia na dzień jest coraz gorzej, mam już dość, polećcie coś dobrego bez recepty (,)

#dermatologia #medycyna #skora #cera #leki #kosmetyki
  • 37
@Zoyav: odstaw ten dermatol, bo on wysusza dodatkowo dlonie. Rany psiuknij jakims octeniseptem maść z witamina A na noc i rekawiczki na to w ciagu dnia smaruj jak #!$%@? kremem, ale podpytaj o jakiś tłusty w aptece żeby ograniczał wysuszanie skory i najlepiej zeby był z pantenolem
@Zoyav: docelowo pewnie dermatolog, zrob dzisiaj oklad z rumianku jak masz, moze troche zalagodzi. No i najlepiej rece natluszczac, I wydaje mi sie ze mimo ze dermatol adsorbuje, to moze wysuszac brzegi rany i jest jeszcze bardziej poddatna na rozrywanie
@Zoyav: Albo masz atopowe zapalenie skóry albo problem z niedokrwistością albo jedno i drugie. Do lekarza idź, zwykłe kremy nie pomogą a doraźnie najlepsza jest wazelina albo olej kokosowy.
@Yakotak: bo inne laski mają ładne dłonie, a mam ręce jak 70-latka, a jeszcze tydzień temu wyglądały normalnie, zrobiło mi się tak jak zapomniałam rękawiczek, a potem jak prałam ręcznie